Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena

2015-04-30
image

Balandžio 29 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko tradicinė atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti.

 

Į šventę atvyko per 800 vaikų su savo mokytojais, auklėtojais ar tėveliais iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigų, taip pat iš Druskininkų ir Molėtų.

 

Su kariuomene ir savo tarnybos specifika, be štabo bataliono karių, svečius supažindino ir kiti Krašto apsaugos sistemos padaliniai: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 3-iojo sprogmenų neutralizavimo skyriaus ir Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

 

Renginio metu buvo demonstruojama kariuomenės ginkluotė, technika, svečiai susipažino su kario ekipuote ir maskuote, galėjo pasimokyti veiksmų su ginklu M14 ir kaip jį laikyti stovint garbės sargyboje, klausėsi įspūdingų išminuotojų istorijų, apžiūrėjo įvairius sprogmenis, mokomąsias minas, pabandė užsivilkti ar bent pakelti neperšaunamą liemenę.

 

Didžiulį susidomėjimą sukėlė Specialiųjų operacijų pajėgų karių demonstruotos transporto priemonės ir ginklai.

 

Svečių dėmesį prikaustė Garbės sargybos kuopos žvalgų demonstruota pasala priešo transporto priemonei su įspūdingais garso, ugnies ir dūmų efektais.

 

Bataliono svečiai susipažino ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatė, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys: Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo jo aprangą, ginklus, skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales.

 

Šiais metais kaip niekad gausiai atvirų durų dienos šventėje batalione dalyvavo su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujantys Vidaus reikalų ministerijos (toliau - VRM) padaliniai: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau - PAGD), Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau - VSAT) ir Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau - VST). Koordinuotas ir planingas Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su VRM institucijomis yra vykdomas pagal šių institucijų vadovų ir Lietuvos kariuomenės vado kasmet pasirašomus bendradarbiavimo priemonių planus.  

 

Atvirų durų dienos metu PAGD atstovai iš Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos III komandos pristatė savo techniką, ekipuotę, o keletą moksleivių netgi pavėžino savo transporto priemone su kaukiančia sirena imituodami vykimą į iškvietimo vietą.

 

VSAT pareigūnai pristatė turimus ginklus, ekipuotę, įvairias savo atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones. VSAT kinologai surengė pasirodymą su tarnybiniais šunimis - vokiečių aviganiu Rolfu ir belgų aviganiu Hugo, pademonstruodami įvairius šunų veiksmus pagal komandas, naudojamas tarnybos metu sulaikant pažeidėjus. VSAT šiemet supažindino ir su savo mokymo įstaiga - Pasieniečių mokykla.

 

VST atstovai renginio metu pademonstravo viešosios tvarkos atkūrimo operaciją: jos metu aštuoniolika pareigūnų su visa antiriaušine ekipuote atliko riaušių malšinimo veiksmų imitavimą; buvo naudojamas dujų generatorius; operacijoje taip pat dalyvavo ir pavojingiausią maištautoją sėkmingai sulaikė VST kinologų tarnybinis šuo - belgų aviganis Lakis. Visą VST naudojamą aprangą ir ekipuotę, ginkluotę, įvairias kitas šios tarnybos pareigūnų naudojamas priemones svečiai galėjo apžiūrėti ir iš arti viso renginio metu.

 

Viešnagei baigiantis renginio svečiai ir dalyviai tradiciškai buvo vaišinami vadinamąja kareiviška koše ir arbata.

 

Pagrindinis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono uždavinys - būti pasirengus užtikrinti strateginio ir operacinio lygmens vadaviečių funkcionavimą. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose.

 

Štabo bataliono informacija

Štabo bataliono, KASP, VSAT nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media