Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Husarų batalione prasidėjo rezervo karių rengimas

2015-04-28
image

Balandžio 25 d., šeštadienį, į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Pajuostyje (Panevėžio r.) atvyko parengtojo rezervo kariai. Beveik šimtas karių ateinančias tris savaites dalyvaus batalione vykstančiuose parengtojo rezervo karių mokymuose. Parengtąjį rezervą sudaro asmenys, atlikę privalomąją karo tarnybą arba kitu būdu įgiję pagrindinį karinį parengtumą ir nuolat kviečiami atnaujinti karines žinias.

 

Į prieš kelerius metus atnaujintas kartotines rezervo pratybas asmenys kviečiami privalomąja tvarka arba pareiškus norą. Parengtojo rezervo pratybose kariai treniruojasi tuose kariuomenės padaliniuose, kuriems yra priskirti ir kuriuos jie papildytų ekstremalios situacijos atveju.

 

Būdami mokymuose rezervo kariai atnaujins individualius įgūdžius, mokysis veikti skyriaus ir būrio sudėtyje, taip atnaujindami individualius ir kolektyvinius įgūdžius, susipažins su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniuose naudojama karine technika, ginkluote ir amunicija, lauko pratybų metu atliks taktinius veiksmus.

 

Pirmoji savaitė parengtojo rezervo kariams prasidėjo aprangos ir ekipuotės gavimu. Vakar kariams buvo priskirti ginklai, jie supažindinti su pratybų dienotvarke, bataliono infrastruktūra, pravestas saugaus elgesio ir priešgaisrinio saugumo taisyklių instruktažai. Kariams taip pat pristatyta ir kariuomenės struktūra, vėliau vyko praktinė rikiuotės treniruotė. Kariai šiuo metu susipažįsta su ginkluotė ir laiko ginklų valdymo testus, po kurių vyks atlikti kovinio šaudymo.

 

Be karinių įgūdžių atnaujinimo kariams batalione taip pat bus organizuojamos ir pilietinės paskaitos - bus pristatoma tarpukario Lietuvos istorija, pokario Lietuvos rezistencijos kovos, LDK istorija, žymiausi valdovai, mūšiai, rodomi dokumentiniai filmai.

 

Parengtojo rezervo karių mokymai Karaliaus Mindaugo husarų batalione truks 20 dienų - rezervistų rengimas baigsis gegužės 15 d.

 

SP informacija ir nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media