Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Lukšos mokymo centre parengti kompetentingi stebėtojai (vertintojai)

2015-04-28
image

Balandžio 20-24 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre buvo parengta kvalifikuota Lietuvos karių grupė, gebanti planuoti ir vykdyti padalinių mokymą, vertinimą ir treniravimą Lietuvos kariuomenės ar tarptautinių pratybų (mokymų) metu.

 

Kursas vyko dviem etapais. Pirmojo etapo metu kurso klausytojai, atvykę iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko, buvo supažindinti su teoriniu kariniu rengimu, kurio metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas karių mokymus, pratybas bei jų vertinimą reglamentuojančių dokumentų bei leidinių studijoms. Kurso klausytojai buvo mokomi vykdyti stebėtojo (vertintojo) funkcijas, gilinosi į pratybų procedūrų laikymąsi, padalinių veiksmų stebėjimą, veiklos rezultatų aptarimo vykdymą bei daugelį kitų temų.

 

Antrojo etapo metu vyko treniravimas ir praktinių užduočių vykdymas vietovėje naudojant universalią integruotą lazerinę mūšio sistemą (UILMS), kurios dėka stebėtojai (vertintojai) įgijo reikiamų įgūdžių, reikalingų objektyviam padalinio stebėjimui ir vertinimui.

 

Kursui pasibaigus jame dalyvavęs kpt. Nerijus Stoškus (Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinė) minėjo, kad šis kursas jam buvo labai naudingas, nes kitų padalinių stebėjimo ir vertinimo metu įgytos žinios ir įgūdžiai leis artimiausiu metu vyksiančiose rinktinių štabų pratybose metodiškai ir pagrįstai vertinti padalinio atliktus procedūrinius veiksmus, o kurse naudojamos UILMS buvo naudingos, nes suteikė papildomų galimybių tinkamai įvertinti padalinio pasirengimą užduoties vykdymui ir aptarimo metu vertinantiems kariams perduoti tolesniam jų veiksmų tobulinimui naudingą informaciją.

 

Tekstas kpt. Lino Rakicko, nuotraukos kpt. Tomo Ilonio

 

Nuotraukų 1/7 autorius kpt. T. Ilonis - Pratybų naudojant UILMS akimirkos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media