Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Darom 2015“

2015-04-27
image

Praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje vyko tradicinė masinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom 2015“. Lietuvos kariuomenės kariai ir darbuotojai šiais metais ir vėl aktyviai prisijungė prie tikslo kurti švaresnę aplinką.

 

Kariai ir darbuotojai tvarkė karinių dalinių ir šalia jų esančias teritorijas, kartu su miestų ir miestelių gyventojais organizuotai rinko šiukšles įvairiose viešosiose vietose, miškuose, parkuose, upių pakrantėse, pakelėse ir kitur.

 

 

 


Klaipėda

 

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai tvarkė aplinką aplink savo kuopavietes, bei neliko abejingi Smiltynės sveikatingumo tako prižiūrėtojų prašymui: padėti sutvarkyti ir pastatyti naujus sportui ir pramogoms skirtus įrenginius nuo Senosios perkėlos link jūros vedančiame take.

 

Kaip ir keletą metų anksčiau rinktinės kariai, čiupo reikalingus įrankius, sėdo į sunkvežimį, persikėlė keltu ir pagal organizatorių pateiktus brėžinius naujam gyvenimui Smiltynėje prikėlė 2 ir pastatė 5 visiškai naujus įrengimus.

 

Tikimės, kad rinktinės karių įdėtas triūsas, pastangos nenueis veltui, netaps vandalų taikiniu, bet populiarins aktyvią sportinę veiklą, vaikams suteiks tik geras emocijas ir džiugins klaipėdiečius bei miesto svečius.

 

Sveikatingumo takas, kurio ilgis virš 800 metrų, prasideda miške už Senosios perkėlos ir driekiasi iki pat Baltijos jūros. Pilnai įrengus, jame bus 26 įvairaus pobūdžio treniruokliai, sūpynės bei kiti linksmam ir aktyviam poilsiui skirti atrakcionai.

 

 


Kaunas

 

Balandžio 24 d. Karinių oro pajėgų štabo kariai ir darbuotojai šiais metais akcijai pasirinko sutvarkyti Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios su kamaldulių vienuolynu, esančiu Pažaislyje, Kauno marių pusiasalyje prieigas. Prie KOP Štabo kolektyvo akcijai prisijungė Oro erdvės ir stebėjimo kontrolės valdybos kariai ir darbuotojai, o taip pat ir Svetingumo komplekso „Monte Pacis“ kolektyvas.

 

 


Rukla

 

Balandžio 24 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kariai kartu su kitais Rukloje dislokuotais kariniais daliniais, padirbėti pasiskirstė į skirtingas Jonavos rajono girininkijas. MPB „Geležinis Vilkas“ kariai nuvyko tvarkyti  Jonavos r. Dumsių girininkijos miško prieigas, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai vyko į Jonavos girininkiją, Kunigaikščio Vaidoto bataliono kariai darbavosi Svilonių girininkijoje, o LDK Algirdo bataliono kariai su didžiuliu entuziazmu tvarkė Ruklos piliakalnį, savo dalinio teritoriją ir mielai pagelbėjo Gaižiūnų girininkijai.

Akcijoje dalyvavo apie 200 karių, jie tvarkė miškus, vandens telkinius, pakelės, Ruklos piliakalnį, bei kitas bendrai naudojamos teritorijas.

 

 

Balandžio 24 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kariai aktyviai tvarkė gamtą šalia dalinio teritorijos.

 

 


Šiauliai

 

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai ir darbuotojai balandžio 25 d. tvarkė Zoknių parko teritoriją.

 

 


Apie „Darom“

 

Pirmoji „Darom“ akcija organizuota 2008 m. pavasarį. Šiuo metu tai vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris siekia atkreipti dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės ir pilietiškumo jausmą. Akcijas organizuoja VšĮ „Mes Darom“, prie kurios taip pat prisijungia Aplinkos ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Generalinė miškų urėdija, kitos valstybės institucijos  ir organizacijos.

 

Šiemet „Darom“ akcijos organizatoriai su šūkiu „Vanduo - Lietuvos auksas“, kviečia švarinti vandens telkinius.

 

 

Kariuomenės padalinių ir VšĮ „Mes Darom" informacija ir nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media