Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

„Mūšis mieste“: greičio ir sumanumo pratybos

2015-04-29
image

Nuotraukų galerija

 

Balandžio 25-26 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės suformuoto „PANG" būrio kariai savanoriai tobulino šaudymo įgūdžius ir mokėsi šturmuoti pastatus.

 

„PANG" būrys rengiasi bendroms pratyboms su Jungtinių Amerikos Valstijų kolegomis - Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos kariais.

 

Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje du skyriai vykdė situacinio šaudymo pratybas. Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centro instruktorių vedamos pratybos vykdomos su koviniais šoviniais ir pasižymi intensyviu judėjimu.

 

„PANG būrio rengimo programa kiek skiriasi nuo įprastinės mūsų kuopos kovinio rengimo programos, tačiau jau šiandien pastebiu, kad nauji dalykai - situacinis šaudymas, mūšis mieste ne tik naudingi kariams, tačiau ir suteikia papildomos motyvacijos treniruotis", - sake PANG būrio ir KASP 803 kuopos vadas kpt. Edvardas Mankus.

 

Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų rūdoje kiti du skyriai mokėsi šturmuoti ir „valyti" pastatus. Apleistas trijų aukštų namas ir keli naujai suregzti medinukai po dviejų pratybų dienų tapo puikiai pažįstami.

 

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro ir KASP 8-osios rinktinės štabo instruktorių vedamos pratybos pasižymėjo intensyvumu ir netikėtomis situacijomis, kurias pagardino „priešo" išradingumas, ukrainiečių pamokos ir pastatų labirintai. Žinoma, kad papildomo efekto suteikė gausus imitacijos kiekis.

 

„Pratybų metu tobulinome individualius karių įgūdžius ir akcentavome darbą grupėje. Akcentavome, kad „Mūšio mieste" situacijos nuolat kinta ir kariai turi gebėti greitai priimti sprendimus", - sakė 8-osios rinktinės štabo Operacijų skyriaus specialistas št. srž. Petras Virvičius.

 

„Jeigu lyginti pratybas miške ir mieste, tai pagrindiniai skirtumai būtų tempas: greičiau judi, staigūs judesiai, daugiau kampų turi stebėti. Taip pat labai svarbu jausti porininką ir visą skyrių", - sakė eil. Kirilas Samulevič. Pasak kario instruktoriai nekartą minėjo, kad vykdant šias užduotis tarpusavio komunikacija labai svarbu, kadangi skyriaus vadą turi pasiekti tiksli informacija ir tik tuomet jis gali priimti teisingą sprendimą.

 

Gegužės pabaigoje vyks PANG būrio padalinių integravimo pratybos.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media