Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 04) naujienų archyvas

JAV ir Europos šalių Sausumos pajėgų vyresnieji puskarininkiai susitiko konferencijoje Slovėnijoje
2015-04-27
img

Praėjusią savaitę Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Osvaldas Žurauskas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis dalyvavo Slovėnijoje vykusioje 9-ojoje JAV ir Europos šalių Sausumos pajėgų vyr. puskarininkių konferencijoje.

null
LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione vėl lankėsi NATO pajėgų kariai
2015-04-27
img

Balandžio 26-27 d. Jungtinės Karalystės kontingento pajėgų kariai kirsdami Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos šalių sienas vykdė persidislokavimą tranzitu iš Jungtinės Karalystės į Estiją, kurioje vykdys oro policijos misiją, o gegužės 2-3 d. vyks iš Estijos į nuolatinę dislokacijos vietą Jungtinėje Karalystėje.

null
Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje pašventintos atminimo lentos
2015-04-27
img

Balandžio 26 d. Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje buvo aukotos Šv. mišios, skirtos bažnyčios atkūrimo 25-erių metų jubiliejui. Mišių metu buvo pašventintos bažnyčioje iškabintos atminimo lentos, iš kurių viena skirta bažnyčios grąžinimo 25-mečiui, o kita - Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio 9-ojo pėstininkų pulko karininkams, kariams savanoriams, šauliams, žuvusiems nepriklausomybės kovose ir lageriuose, atminti.

null
Jurbarko rajone vyko 5-asis pėsčiųjų žygis „Kęstutėnai“
2015-04-25
img

„Atvyk, įveik, didžiuokis!“ - tokiu šūkiu šiais metais visus žygeivius pasitiko penktasis pėsčiųjų žygis „Kęstutėnai“. Balandžio 25 d. Girdžių miestelio apylinkėse (Jurbarko r.) vykusį žygį jo dalyviai skyrė Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio pirmininkui, Lietuvos partizanų vadui Jonui Žemaičiui - Vytautui, pirmajam Jungtinės Kęstučio apygardos vadui Juozui Kasperavičiui - Šilui, Visvydui, Girdžių ir Pavidaujo būrių partizanams atminti.

null
Baltijos jūroje vyksta dvišalės karinių laivų pratybos
2015-04-22
img

Balandžio 21-28 d. Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyksta dvišalės Baltijos šalių karinių laivų junginio (BALTRON) pratybos BALTRON SQUADEX, kuriose dalyvauja trys Lietuvos ir du Latvijos kariniai laivai. Taip pat pratybose dalyvauja Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8.

null
Mokymo centre parengta pirma Mūšio apgyvendintoje vietovėje kurso laida
2015-04-22
img

Balandžio 7-17 d. Brigados generolo Kazio Veverskio poligone (Kazlų Rūdoje) pirmą kartą vyko Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro organizuotas Mūšio apgyvendintoje vietovėje (MAV) kursas, kurio pagrindinis tikslas - parengti karius, gebančius rengti skyriaus dydžio padalinį, vykdyti kovos veiksmus apgyvendintoje vietovėje.

null
Lietuvos kariai dalyvauja tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose Baltijos jūroje „Dynamic Mercy
2015-04-22
img

Balandžio 22 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro personalas, Karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis" (N42) ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 dalyvauja tarptautinėse paieškos ir gelbėjimo pratybose "Dynamic Mercy'15".

null
Surengtas trečiasis Karinių oro pajėgų Karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas
2015-04-21
img

Balandžio 14‒17 d. Kaune buvo organizuojamas 3-iasis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Karinės aeronautikos penkiakovės (KAP) čempionatas. Šios KAP rungtys buvo sukurtos 1948 m. Prancūzijoje, siekiant surengti varžybas ir testus, kuriais būtų galima įvertinti ir lavinti pagrindines, būtinas ir reikalingas kovos sąlygomis skraidančiam personalui fizines ypatybes: jėgą, koordinaciją, vikrumą, greitį, tikslumą, savikontrolę, mastymo greitį ir staigią reakciją (atsaką). KAP susideda iš 6 rungčių: šaudymo (su oriniu pistoletu iš 10 m atstumo), plaukimo (100 m. su 3 kliūtimis), fechtavimosi, kamuolio (greičio ruožas ir mėtymas iš baudų), kliūčių ruožo (400 m. bėgimas per 12 kliūčių) bei orientavimosi. Sporto rungties, kurioje sportininkas pasirodo prasčiausiai, taškai neskaičiuojami. Todėl rezultatai po kiekvienos rungties keičiasi ir galutiniai prizininkai išaiškėja tik po visų rungčių.

null
Karo medicinos tarnyboje baigėsi tarptautiniai medicinos kursai
2015-04-21
img

Balandžio 14-17 d. Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo medicinos mokymo centre vyko tarptautiniai Ikistacionarinės medicinos pagalbos karinėje aplinkoje kursai (angl. PCCC - Prehospital combat casualty care), kursuose dalyvavo kariai medikai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Latvijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos, Kazachstano bei Lietuvos - iš viso 15 karo gydytojų, gydytojų padėjėjų ir paramedikų, tarnaujančių įvairiuose savo šalių kariuomenės padaliniuose.

null
Tarptautinėse pratybose „Kardų susikirtimas 2015“ prasidėjo aktyvioji pratybų dalis
2015-04-21
img

Balandžio 20 d. JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtiniame tarptautiniame rengimo centre Vokietijos kariniame poligone prasidėjo daugiau kaip septynias paras truksianti aktyvioji tarptautinių pratybų „Kardų susikirtimas 2015" (angl. „Saber Junction 2015") dalis. Pratybų metu daugiau kaip 4,7 tūkst. karių iš septyniolikos NATO ir NATO partnerių valstybių treniruosis vykdyti gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas.

 

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media