Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Bus stiprinamas Baltijos šalių karinis bendradarbiavimas su Lenkija, derinami gynybos planai

2015-04-27
image

Balandžio 27-28 d. Palangoje vyko Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimas, kurio metu Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, Estijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Riho Teras (Riho Terras) ir Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimondas Graubė (Raimonds Graube) aptarė aktualius Baltijos regiono saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimus.

 

„Susitikimo metu aptarėme Baltijos šalių gynybos planų koordinavimo rezultatus. Turiu pasakyti, kad šioje srityje mūsų štabai jau gerokai pasistūmėjo į priekį. Ginkluotos gynybos atveju tai mums leis efektyviau panaudoti turimus pajėgumus, užtikrinti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms bei koordinuoti karinius veiksmus", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

 

Vadas pažymėjo, kad siekiant gerinti tarpusavio sąveiką kitąmet nutarta surengti bendras Baltijos šalių kariuomenių ryšių ir informacinių sistemų specialistų pratybas ir stiprinti karinį bendradarbiavimą su Lenkija. Bendradarbiavimui su Lenkijos kariuomene užtikrinti į būsimus tokio formato susitikimus ketinama kviesti ir Lenkijos kariuomenės vadą.

 

Taip vadinamo Baltijos karinio komiteto susitikime taip pat aptarta regiono saugumo situacija, Baltijos šalių bendradarbiavimas su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, šalių dalyvavimas Ščecine (Lenkija) dislokuotos NATO daugianacionalinio Šiaurės rytų korpuso vadavietės veikloje, planuojamas indėlis į NATO greitojo reagavimo pajėgas 2016 metais.

 

Daug dėmesio buvo skirta tolesnio trišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti. Kalbėta ir apie šiuo metu vykdomus trišalius projektus: Baltijos karinės jūrų eskadros projektą BALTRON, Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos projektą BALTNET, trišalio Baltijos bataliono projektą BALTFOR, Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) projektą.

 

Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimai rengiami kasmet šalių rotacijos principu. Kitą tokį susitikimą planuojama surengti 2016 m. pavasarį Estijoje.

 

Asmuo ryšiams: Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Nuotr. aut. - srž. A. Vitkauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media