Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinėse pratybose „Kardų susikirtimas 2015“ finišo tiesioji

2015-04-28
image

Balandžio 27 dieną JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtiniame tarptautino rengimo centro Vokietijoje kariniame poligone baigėsi daugiau kaip septynias paras vykusi aktyvioji tarptautinių pratybų „Kardų susikirtimas 2015" (angl. „Saber Junction 2015") dalis. Pratybų metu septyniolikos NATO ir NATO partnerių valstybių kariai treniravosi vykdyti gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas.

 

Lietuvos karių kontingentas kurio pagrindą sudarė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai, kartu su sąjungininkais įvykdė visas suplanuotas tiek gynybine tiek puolamąsias operacijas ir kitas jiems pavestas užduotis. 

 

Pratybose dalyvavo ir nekinetinių operacijų grupės kariai, kurie užduotis vykdė kartu su JAV inžinerijos batalionu. Grupei teko vykti į pratybų poligone įrengtus imitacinius miestus, kuriuose laikydamiesi pratybų legendos kariai turėjo teigiamai įtakoti vietos gyventojus.

 

Birutės ulonų bataliono karių būrys, pratybų metu drauge su JAV mechanizuotų pėstininkų batalionu, pratybose veikė pagal atskirą scenarijų imituodami opozicines pajėgas. Pratybų metu Ulonai atliko tiek puolamąsias tiek ir gynybines operacijas.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės karių savanorių skyrius pratybų metu buvo integruotas į nekonvencinių pajėgų sudėtį. Kariai savanoriai persirengę civiliais rūbais sėkmingai infiltravosi į imitacinius pratybų miestus, ten treniruodamiesi vykdyti ginkluotą partizaninį pasipriešinimą.

 

Pratybose „Kardų susikirtimas 2015“ kartu su aktyviąja faze, panaudojant kompiuterinius treniruoklius, net dviejose skirtingose vietose - Rumunijoje ir Lietuvoje vyko ir vadaviečių pratybos. Lietuvoje, Nemenčinėje įsikūrusiame Adolfo Ramanausko Vanago kovinio rengimo centre, planuoti ir vykdyti operacijas treniravosi Didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabas.

 

Šiose pratybose dalyvavo apie 4,7 tūkst. karių iš septyniolikos NATO ir NATO partnerių valstybių: Albanijos, Armėnijos, Belgijos, Bosnijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Makedonijos, Moldovos, Lenkijos, Rumunijos, Turkijos, Švedijos ir JAV. 

 

Kontaktinis asmuo: Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo CKB karininkas kpt. Tomas Pakalniškis, +370 657 61271

 

Nuotr. aut. - kpt. Tomas Pakalniškis ir kpt. Gintaras Noreika

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media