Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Šiaurės Europos šalių kariuomenių vadai Danijoje aptarė svarbius saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimus

2015-05-29
image

Gegužės 27-28 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas Kopenhagoje (Danija) dalyvavo Šiaurės Europos šalių kariuomenių vadų susitikime, kurio tema - „Regioninis saugumas naujoje Europos saugumo aplinkoje". Jo metu Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadai ir Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų Europoje vadas aptarė regioninio saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimus.

 

Gegužės 27 d. Lietuvos kariuomenės vadas susitiko dvišalių pokalbių su JAV (taip pat ir NATO) pajėgų Europoje vadu generolu Philipu M. Breedlovu (Philip M. Breedlove) bei su Danijos Karalystės kariuomenės vadu generolu Peteriu Bartramu (Peter Bartram).

 

Lietuvos kariuomenės vadas supažindino generolą Philipą M. Breedlovą su Lietuvos kariuomenės pasirengimu šalies gynybai, gynybinių pajėgumų stiprinimo planais, diskutavo apie NATO bei JAV karinių pajėgų Europoje paramą Lietuvai karinės agresijos atveju bei gynybos planų koordinavimą.

 

Generolas P. M. Breedlovas pokalbio metu akcentavo, kad NATO, JAV karinių pajėgų Europoje bei šalių nacionaliniai gynybos planai turi būti nuolat peržiūrimi reguojant į besikeičiančią saugumo situaciją ir tarpusavyje suderinami.

 

Danijos ir Lietuvos kariuomenių vadai apsikeitė nuomonėmis apie NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimą, apie planuojamą šalių indėlį į Lenkijoje dislokuoto tarptautinio NATO Šiaurės Rytų korpuso veiklą ir dvišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvas.

 

„Danija yra viena artimiausių mūsų regioninių partnerių, reikšmingai prisededančių prie Lietuvos karinių pajėgumų stiprinimo. Naudodamasis proga padėkojau generolui Bartramui už Lietuvoje steigiamo NATO pajėgų integravimo vieneto vado skyrimą, už nuolatinį aktyvų įsitraukimą į įvairias Lietuvoje rengiamas karines pratybas bei reikšmingą indėlį į atgrasymo priemonių įgyvendinimą", - po susitikimo su Danijos kariuomenės vadu sakė gen. mjr. J. V. Žukas.

 

Gegužės 28 d. kariuomenių vadai darbinėse sesijose diskutavo apie regioninio stabilumo užtikrinimą, apie šalių ir Aljanso pasirengimą atremti hibridinio karo grėsmes, apie terorizmą kaip regioninio saugumo grėsmę ir apie regioninio bendradarbiavimo stiprinimą. JAV karinių pajėgų Europoje vadavietės atstovai kariuomenių vadams pristatė esamą ir planuojamą JAV kariuomenės indėlį į atgrasymo priemones Rytų Europoje: sausumos, karinių oro ir jūrų pajėgų vienetų dislokavimo ir karinių pratybų statusą, planus.

 

Renginyje nemažai dėmesio buvo skirta ir nekarininkų (kareivių, seržantų ir puskarininkių) korpuso aktualijoms. Jo metu pirmą kartą tokiame formate susitikę Šiaurės Europos šalių kariuomenių vyriausieji puskarininkiai užmezgė kontaktus, sutarė aktyviau dalintis aktualia informacija bei patirtimi, diskutavo apie nekarininkų kvalifikacijos kėlimo galimybes JAV bei su JAV instruktorių pagalba.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas, tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media