Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos priešminiai laivai dalyvavo tarptautinėje minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje

2015-05-29
image

Gegužės 15-29 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininiai laivai M53 „Skalvis" ir M54 „Kuršis" kartu su Povandeninių veiksmų komandos narais dalyvavo Estijos teritoriniuose vandenyse vykusioje tarptautinėje jūrinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje „Open Spirit 2015" (liet. „Atvira dvasia"). Operacijos metu Lietuvos priešmininiai laivai aptiko tris nuo II pasaulinio karo Baltijos jūros dugne nesprogusias jūrines minas, taip pat po du nuskendusius laivus ir lėktuvus.

 

M54 „Kuršis", veikdamas išminavimo Baltijos jūros rajone į pietus nuo Saremos salos, surado dvi II pasaulinio karo vokiškas dugnines minas ir vieną minos inkarą. Vėliau išminavimo operacijos metu dugne taip pat aptiko du nuskendusius laivus ir du lėktuvus, jų duomenys buvo nusiųsti operacijos „Open Spirit 2015" vadovybei. M53 „Skalvis" išminavimo jūros rajone į Šiaurę nuo Talino tarp Naisaro ir Aegnos salų surado vieną II pasaulinio karo vokišką dugninę miną, kurią vietoje ir sunaikino.

 

Operacijoje iš viso dalyvavo 18 karinių laivų ir trys narų komandos iš 13 valstybių: Belgijos, Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Švedijos bei Vokietijos.

Operacijos dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes, iš kurių dvi grupes sudarė NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės (SNMCMG1), Baltijos šalių karinių laivų junginio (BALTRON), Danijos, Estijos, Norvegijos, Prancūzijos ir Švedijos priešmininiai laivai; trečią grupę - trys narų išminuotojų komandos iš skirtingų šalių.

 

Tarptautinės minų paieškos ir nukenksminimo operacijos „Open Spirit" rotacijos tvarka kasmet vyksta Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose Baltijos jūroje. Pagrindiniai operacijos „Open Spirit" tikslai yra sumažinti jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų, likusių nuo I ir II pasaulinių karų bei pokario laikotarpio, keliamą pavojų ir taip padidinti laivybos, bei žvejybos saugumą Baltijos jūroje, taip pat didinti tarpusavio supratimą, bendradarbiavimą ir sąveiką tarp operacijoje dalyvaujančių karinių vienetų.

 

Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas M53 „Skalvis" gegužės-liepos mėnesiais yra priskirtas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei ir minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje dalyvavo su kitais šios grupės laivais.

Karinių jūrų pajėgų laivas M54 „Kuršis" balandžio-liepos mėnesiais yra priskirtas Baltijos šalių karinių laivų junginiui (BALTRON).

 

Karinių jūrų pajėgų nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media