Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nemenčinėje pratyboms „Kardo kirtis 15“ įsikurs penkių NATO šalių brigadų štabai

2015-05-29
image

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyksta paruošiamieji darbai birželio 1 d. prasidedančioms tarptautinėms pratyboms „Kardo kirtis 15". Nemenčinėje pratybų laikotarpiu - birželio 1-12 dienomis -  bendrų sąjungininkų pajėgų gynybos ir puolimo operacijų planavimą tobulins penkių NATO šalių - Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir JAV - brigadų štabai.

 

Štabų mokymams skirtas vadavietes, kompiuterinius tinklus ir stovyklavietes įrengė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas", Latvijos kariuomenės Sausumos pajėgų brigados ir Danijos divizijos logistikos ir ryšių batalionų kariai.

 

Vienu metu trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje rengiamose pratybose „Kardo kirtis 15" dalyvaus apie 6 tūkst. karių iš 13 NATO ir partnerių šalių, pusė jų treniruosis Lietuvoje. Pratybos susidės iš dviejų dalių: lauko pratybų ir brigados štabų vadaviečių pratybų, naudojant kompiuterinius treniruoklius.

 

„Kardo kirtis" - tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse ir Lenkijoje organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau penktąjį kartą. Pratybose Lietuvoje kartu su beveik 1,6 tūkstančio lietuvių karių treniruosis apie 1,5 tūkst. karių iš aštuonių NATO šalių - Danijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Slovėnijos ir Kanados.

 

Apie 1 tūkst. karių iš Portugalijos, JAV ir Vokietijos lauko pratyboms Lietuvoje taip pat atsigabeno įspūdingą karinės technikos arsenalą: tankus „Abrams", pėstininkų kovos mašinas „Stryker", „Boxer" ir „Piranha", šarvuotus pėstininkų automobilius „Fuchs", žvalgybos automobilius „Eagle IV" ir „Dingo II".

 

Informacija žiniasklaidai:

 

Birželio 1 d. Krašto apsaugos ministerijoje (Totorių g. 25) vyks pratyboms „Kardo kirtis" Lietuvoje vadovaujančio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado gen. mjr. Almanto Leikos spaudos konferencija ir pratybų pristatymas. Spaudos konferencijos KAM Juodojoje salėje (I aukštas) pradžia  - 10.30 val.

 

Birželio 8 d. Rukloje ir Pabradėje planuojamos pratybų atidarymo ceremonijos (informacija bus patikslinta artimiausiu metu).

 

Asmuo ryšiams - vyr. ltn. Andrius Dilda, mob. 8 640 45380, el. paštas: [email protected] 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media