Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 05) naujienų archyvas

Baigėsi didžiausios šių metų nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2015“
2015-05-22
img

Gegužės 21 d. baigėsi didžiausios nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis 2015". Pirmosiose tokiose pratybose buvo tikrinamos įvairios situacijos – greitas rezervo karių mobilizavimas, veiksmai hibridinio karo ar teroristinių išpuolių atvejais, taip pat surengti taktiniai mokymai.

null
Atvirųjų durų renginys Juozo Vitkaus inžinerijos batalione
2015-05-22
img

Gegužės 22 d. kartu su kauniečiais, savaitgalį šventusiais Hanzos dienas, pramogavo ir Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas (JVIB),  kuriame vyko  mažojo futbolo turnyras (dalyvavo JAV, Vokietijos, MPB „Geležinis Vilkas", Lietuvos šaulių sąjungos ir JVIB kariai). Per renginį batalioną aplankė daugiau kaip 700 vaikų, jų auklėtojai, mokytojai ir tėveliai iš įvairių Kauno, Alytaus, Prienų, Elektrėnų, Utenos mokyklų ir darželių.

null
Šilalėje vyks kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė
2015-05-21
img

Gegužės 23 d. Šilalėje vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Renginį organizuoja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Šilalės rajono savivaldybė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė.

null
Po autoįvykio kelyje Šiauliai-Kelmė nukentėjusių nėra
2015-05-20

Gegužės 20 d., apie 16 val. kelyje Šiauliai-Kelmė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Štabo aprūpinimo kuopos kario tarnybos metu vairuojama tarnybinė transporto priemonė MB1213 išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, dėl to iš priekio važiuojantis automobilis WV Tiguan nuvažiavo nuo kelio į griovį. Incidento metu žmonės nenukentėjo.

null
Kariai savanoriai po autoįvykio – nepraradę optimizmo, bet nusiminę dėl neatliktos užduoties
2015-05-20
img

Gegužės 20 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vado funkcijas vykdantis plk. ltn. Darius Vaicikauskas ir KASP vyr. puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis buvo KASP Prisikėlimo apygardos 6-oje rinktinėje, kur domėjosi šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą organizavimo eiga Šiaulių ir Telšių apskrityse.

null
Briuselyje ES karinis komitetas aptarė saugumo aktualijas, vykdomas operacijas ir pajėgumų vystymą
2015-05-18
img

Gegužės 19 d. Briuselyje (Belgijoje) vyko Europos Sąjungos (ES) karinio komiteto susitikimas, kurio metu Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, drauge su kitų ES šalių kariuomenių vadais, aptarė ES karines operacijas, karinių pajėgumų vystymą bei kitas aktualijas. 

null
Per autoįvykį nukentėjo į pratybas vykę Lietuvos kariai
2015-05-18
img

Gegužės 18 d. apie 4 val. ryto per autoįvykį kelyje Šiauliai-Radviliškis nukentėjo  į pratybas Nemenčinėje (Vilniaus r.) vykę  Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai.  

null
Rukloje vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė
2015-05-18
img

Gegužės 15 d. Rukloje (Jonavos r.) Jonušo Radvilos mokomajame pulke tradiciškai buvo minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė.

null
Kuršių mariose suteikta pagalba jachtai
2015-05-17
img

Gegužės 17 d. 12.35 val. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centruigavus pranešimą apie tai, kad Kuršių mariose ties Ventės ragu ant seklumos užplaukė jachta su dviem žmonėmis, centro nurodymu į pagalbą buvo išsiųstas Valstybės sienos apsaugos tarnybos laivas "Bumeranger". Laivas jachtos įgulą nugabeno ir išlaipino Uostadvario uoste (Šilutės r.).

null
Į autoįvykį pateko Portugalijos karių transporto priemonė, kariai nenukentėjo
2015-05-17

Gegužės 17 d., 18.40 val., karinės technikos kolonai grįžtant iš Kariuomenės ir visuomenės dienos Marijampolėje, netoli Stanaičių (Kauno r.) į kolonoje važiuojančią Portugalijos kariuomenės transporto priemonę VBR600 (savaeigį 81 mm minosvaidį), persirikiuodamas atsitrenkė automobilis "Seat Cordoba". Portugalijos kariai autoįvykio metu nenukentėjo, transporto priemonės nebuvo apgadinta.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media