Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybos „Saber Strike 2015“ startavo Latvijoje

2015-06-09
image

Birželio 8 d. Lietuvoje ir Latvijoje vienu metu buvo paskelbta tarptautinių pratybų "Saber Strike" (liet. "Kardo kirtis") pradžia.

 

Pratybų dalį Latvijoje atidaręs Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimondas Graubė (Raimonds Graube) džiaugėsi šiemet matomai išaugusiu dalyvių skaičiumi ir tuo pačiu pratybų reikšme regioniniam saugumui, taip pat tuo, kad pratybos bus puiki proga kariams tobulinti tarpusavio sąveiką.

 

"Nenumatytos ateities operacijos reikalauja puikios sąveikos ir bendradarbiavimo, tai pasiekti mes galime tik mokydamiesi kartu", - sakė gen. ltn. R. Graubė.

 

Pratybų atidarymo Latvijoje ceremonijoje Adažių poligone dalyvavo kariai iš Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos.

 

Pratybose "Saber Strike" Latvijoje iš viso dalyvauja apie 1000 karių, kurie atsigabeno pratyboms reikiamą karinę techniką ir ginkluotę.

 

Pratybų "Saber Strike" metu Latvijoje bus tikrinamas trišalio Lietuvos, Latvijos ir Estijos bataliono BALTBAT pasirengimas 2016 metais budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose. Lietuva BALTBAT junginiui skiria Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kuopą ir štabo elementą.


***
„Saber Strike" - tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse ir Lenkijoje organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau penktąjį kartą.

 

Lietuvoje šiose pratybose kartu su beveik 1,6 tūkst. lietuvių karių treniruojasi apie 1,5 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių - Danijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Portugalijos, Prancūzijos, Slovėnijos ir Vokietijos.

 

JAV, Portugalijos ir Vokietijos kariai lauko pratyboms Lietuvoje atsigabeno įspūdingos karinės technikos arsenalą: tankus „Abrams", pėstininkų kovos mašinas „Stryker", „Boxer" ir „Pandur", šarvuotus pėstininkų automobilius „Fuchs", žvalgybos automobilius „Eagle IV" ir „Dingo II".

 

Pratybų „Saber Strike" metu Latvijoje bus vertinamas trišalio Lietuvos, Latvijos ir Estijos bataliono BALTBAT pasirengimas 2016 metais budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. sutr. NRF). Lietuva į BALTBAT skiria Karaliaus Mindaugo Husarų bataliono kuopą ir štabo elementą.

 

Nuotr. aut. - kpt. Paulius Babilas ir vyr. eil. Vilius Džiavečka.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media