Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Sumanusis drakonas“ – dėmesys gynybos vykdymui

2015-05-29
image

Gegužės 29 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono bazėje baigėsi penkias dienas trukusios vadaviečių pratybos „Sumanusis drakonas 2015". Mokymuose buvo tobulinami gynybinių operacijų planavimo ir vykdymo procedūros sutelkiant dėmesį į mūšio mieste ypatumus bei asimetrinės kovos taktiką.

 

Pratybos buvo vertingos tuo, kad jose buvo galimybė išbandyti naujos KASP organizacinės struktūros galimybes, treniruoti sąveiką visose valdymo ir vadovavimo lygiuose", - mokymus apibendrino pratybų direktorius plk. ltn. Saulius Paliulis.  

 

Pratybos prasidėjo mokymo periodu, kurio metu pratybų dalyviai susipažino su bendravimo su žiniasklaida karinių operacijų metu ypatumais, gilinosi į mūšio vedimo tankiai apgyvendintose vietovėse specifiką. Vėliau pratybose dalyvaujančių dalinių vadams buvo paskelbtas brigados lygmens operacinis įsakymas, davęs pradžią intensyviam planavimo procesui. Atlikus žvalgybą realioje vietovėje, prasidėjo kitas mokymų etapas - suplanuoti veiksmai buvo tikrinami vykdant treniruotę ant žemėlapio. Šiame etape itin daug dėmesio buvo kreipiama į padalinių valdymo ir vadovavimo bei sąveikos procedūrų tobulinimą.

 

Pratybas organizavo Sausumos pajėgų štabo Operacijų planavimo ir valdymo centras, o jose  dalyvavo beveik 300 karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetų. Pagrindinė mokymų auditorija - kariai iš LDK Butigeidžio, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų bei KASP Žemaičių apygardos 3-iosios ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinių.

 

Kitas mokymų „Sumanusis drakonas" etapas vyks rugsėjo mėnesį. Būsimų pratybų metu bus tobulinamos padalinių valdymo procedūros realioje vietovėje.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media