Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Istorijos festivalyje šiuolaikiniai kariai

2015-06-29
image

Birželio 27-28 d. ant Nemuno kranto prie Alytaus piliakalnio jau ketvirtą kartą surengtas gyvosios istorijos festivalis „Jotvos vartai" pakvietė drauge pajusti senųjų baltų dvasią. Festivalio svečiai turėjo galimybę keliauti laiku bei susipažinti su retomis šių laikų veiklomis vienaip ar kitaip pagerbiančiomis mūsų protėvių atminimą, keliančiomis tautinę savimonę bei patriotinę dvasią. Renginio dalyviai - įvairūs atkuriamosios istorijos, karybos paveldo, eksperimentinės archeologijos klubai, muziejai dvi dienas dirbo tam, kad bent trumpam būtų prikeltas praeities vaizdas.

 

„Jotvos vartai" neįsivaizduojami be ulonų, modernios ir šiuolaikinės karinės technikos, ginkluotės bei ekipuotės. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais iš 173-osios parašiutininkų brigados, užsitarnavusais „Padangių karių" vardą, pristatė savo ginkluotę ir techniką.

 

Kilnojama ekspozicija „Tankai Lietuvos kariuomenėje 1924-1940" nukėlė į tarpukario laikotarpį, supažindino su to laikmečio Lietuvos kariuomenės tankais. Visi susirinkusieji festivalio dalyviai buvo supažindinami su tarnybos specifika Lietuvos kariuomenėje.

 

Ypatingo dėmesio susilaukė Ulonų  ir „Padangių karių" bendra parodomoji operacija, kurios metu kariai pademontavo žaibišką reakciją papuolus į pasalą ir neutralizuojant priešą. Labiausiai išalkusieji buvo kviečiami pasivaišinti kareiviška koše.

 

Kaip teigė šventės dalyviai „Tai unikali proga vienoje vietoje pamatyti kas sena ir tai kas modernu, didžiuotis ne tik praeitimi, bet ir dabartimi".

 

Ulonų batalionas ir kitais metai planuoja dalyvauti „Jotvos vartuose", pasidalinti su svečiais įgyta patirtimi ir įgūdžiais bei nustebinti koordinuotais veiksmais vykdant operacijas.

 

Asmuo ryšiams - Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabo S5 skyriaus viršininkas kpt. Liutauras Mickevičius. Mob. tel. 8 686 80335.

 

Nuotraukos DKB UB S5 skyrius

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media