Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovingai baigėsi pratybų „Saber Strike“ dalis Latvijoje

2015-06-18
image

Birželio 18 d., paskutinę pratybų „Saber Strike" (liet. "Kardo kirtis") dieną Latvijoje, budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NRF) besiruošiantis trišalis Baltijos batalionas (BALTBAT) demonstravo pasirengimą vykdydamas gynybos operaciją. Pagal pratybų scenarijų BALTBAT sudarantys Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariai turėjo kartu apginti vietovę nuo puolančių priešiškų pajėgų, kurias imitavo kariai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Norvegijos ir Suomijos.

 

Tarptautinės pratybos „Saber Strike" Latvijoje vyko dviem etapais. Pirmąją pratybų savaitę vyko kuopų lygmens mokymai, kuriuose kariai treniravosi atlikti staigaus ir suplanuoto puolimo, taip pat gynybos veiksmus. Antrąją savaitę vyko bataliono lygmens lauko taktinės pratybos, kurių metu buvo vykdomos gynybos ir puolimo operacijos, taip pat susitelkimo rajono užėmimo, taktinio žygio, inžinerinių kliūčių įveikimo, žvalgybos ir kitos užduotys. Šiame pratybų etape buvo vertinamas BALTBAT pasirengimas 2016 metais budėti NRF.

 

Pratybose Latvijoje kompetentingų vertintojų grupė stebėjo ir vertino BATLTBAT planavimo ir vadovavimo procedūras, suplanuotų ir netikėtų užduočių vykdymą, aprūpinimo, ryšio užtikrinimą ir kt. Vertinimo išvados bus pateiktos Baltijos šalių gynybos ministerijoms ir NATO vadovybei.

 

Latvijoje, Adažių poligone nuo birželio 8 d. vykusiose tarptautinėse pratybose „Saber Strike" iš viso dalyvavo apie 1500 karių iš septinių NATO ir partnerių šalių. Kariai į pratybas atsigabeno savo karinę techniką ir ginkluotę. Be taktinių užduočių planavimo ir vykdymo treniruočių, šiose pratybose kariai taip pat tobulino sąveiką ir veiksmų suderinamumą su kitų šalių kariais, keitėsi turima patirtimi.

 

Baltijos batalionui Lietuva skiria Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių kuopą ir štabo elementą, iš viso apie 190 karių. Latvija prie šio projekto taip pat prisideda kuopos dydžio vienetu, sukomplektuotu iš Latvijos kariuomenės Sausumos pajėgų Pėstininkų brigados 2-ojo bataliono. Estijos, kuri ir vadovauja šiam batalionui, indėlis yra didžiausias - dvi kuopos, štabo ir aprūpinimo vienetai. Iš viso Baltijos batalione tarnaus apie 750 karių.


***

BALTBAT projektas buvo pradėtas 1994 m., šalims pasirašius sutartį įkurti Baltijos šalių taikos palaikymo batalioną. Pagal „Partnerystė taikos labui" (PTL) programą Skandinavijos ir kitos Vakarų Europos valstybės įsipareigojo remti BALTBAT kūrimą struktūros, personalo parinkimo ir mokymo, ekipuotės komplektavimo bei projekto administravimo srityse. Jau nuo 1997 m. pasibaigus pradiniam pasirengimo etapui batalionas buvo parengtas vykdyti visas taikos palaikymo užduotis.

Pirmasis BALTBAT batalionas veikė nuo 1994 iki 2003 metų. Per tą laiką batalionas tarptautinėms misijoms parengė daugiau kaip 700 Baltijos valstybių karių.

2007 metais pradėtas formuoti antrasis BALTBAT batalionas, siekiant parengti bendrą trišalį junginį budėjimui NATO greitojo reagavimo pajėgose 2010 metų pirmą pusmetį. Antrasis BALTBAT uždarytas pasibaigus budėjimui.

2013 metais Baltijos šalių kariuomenių vadai sutarė vėl suformuoti bendrą BALTBAT junginį, kuris budės NATO greitojo reagavimo pajėgose 2016 metais.

 


Nuotr. aut. - kpt. Paulius Babilas (titulinė ir nuotr. 1,2,3) ir vyr. eil Vilius Džiavečka (nuotr. 4, 5, 6)

 

Kpt. Paulius Babilas, pratybų „Saber Strike" visuomenės informavimo centras Latvijoje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media