Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje lankėsi NATO Gynybos koledžo delegacija

2015-06-18
image

Birželio 17-18 d. Vilniuje lankėsi NATO Gynybos koledžo delegacija, vadovaujama koledžo komendanto Lenkijos kariuomenės generolo majoro Janušo Bojarskio (Janusz Bojarski). Apie šimto narių delegacija, kurioje ir koledžo kursų klausytojai, ir akademinės bendruomenės atstovai, Lietuvoje lankėsi dalyvaudami pažintiniame ture po Rytų Europos šalis. Šio turo tikslas - susipažinti su šalių saugumo situacija, gynybinių pajėgumų vystymo planais ir iššūkiais.

 

Delegacija susitiko su Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio departamento direktoriumi Sauliumi Gasiūnu, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje atstovais.

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas su Gynybos koledžo komendantu gen. mjr. J. Bojarskiu aptarė regiono saugumo situaciją, Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo planus, kariuomenės aktualijas.

 

Svečiai taip pat buvo susitikę su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru Paulausku, lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje.


NATO gynybos koledžas savo veiklą pradėjo 1951 m. Paryžiuje. Nuo 1966 m. jis yra įsikūręs Romoje (Italija). Koledžas siekia savo veikla prisidėti prie Aljanso efektyvumo didinimo, skatinti strateginį mąstymą įvairiais kariniais-politiniais klausimais. Tai vienas iš NATO švietimo ir studijų centrų, rengiančių aukštus NATO pareigūnus, vykdančių akademines studijas ir NATO tikslus remiančius mokslinius tyrimus. Koledžas aktyviai bendradarbiauja su kitomis Aljanso bei partnerių šalių švietimo įstaigomis.

 

Šį koledžą yra baigę ir aukštų Lietuvos kariuomenės karininkų.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas, tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media