Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Portugalijos karius Lietuvoje matysime ir ateityje

2015-06-30
image

„Portugalija ir toliau ketina prisidėti prie savo sąjungininkės Lietuvos saugumo užtikrinimo: Vyriausybei pritarus, budėti Baltijos jūroje ketiname skirti savo karinį laivą, keletas karių dar šiemet pradės tarnybą Lietuvoje steigiamame NATO pajėgų integravimo vienete, kitąmet vėl planuojame dalyvauti NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse," - sakė birželio 29-30 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankydamasis Portugalijos kariuomenės vadas generolas Artur Neves Pina Monteiro.

 

Pirmąją vizito dieną svečias susitiko su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, kitais kariuomenės atstovais. Susitikimų metu generolas Monteiro buvo supažindintas su regiono saugumo situacija, informacinėmis grėsmėmis, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir pasirengimu, gynybinių pajėgumų vystymo planais. Nemažai dėmesio buvo skiriama NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimui aptarti.

 

Birželio 30 d. generolas A. N. P. Monteiro lankėsi Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas" (Rukloje). Čia jis susitiko su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir brigados vadovybe, Lietuvoje dislokuotos Portugalijos kariuomenės žvalgybos kuopos kariais. Lietuvos ir Portugalijos kariuomenių vadai taip pat apžiūrėjo Gaižiūnų poligoną, stebėjo Lietuvos ir Portugalijos žvalgų bendras lauko taktines pratybas, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių kovinį šaudymą.

 

„Generolas Monteiro liko patenkintas tuo, ką pamatė Rukloje ir Gaižiūnų poligone. Jis labai gerai įvertino Lietuvos kariuomenės teikiamą priimančiosios šalies paramą Portugalijos kariams ir jiems sudaromas sąlygas treniruotis, keistis turima patirtimi. Manau, ir ateityje turime eiti tokiu keliu, jei norime savo šalyje nuolat matyti besitreniruojančius sąjungininkus," - sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

 

Vizito pabaigoje Portugalijos kariuomenės vadas vyko į Kauną, kur apžiūrėjo Vytauto Didžiojo karo istorijos muziejaus ekspoziciją, prie nežinomo kareivio kapo pagerbė kovose už laisvę kritusius Lietuvos karius.

 

Lietuvos ir Portugalijos karinis bendradarbiavimas daugiausiai plėtojamas karinio rengimo srityje. Be to, 2007 ir 2014 m. Portugalija skyrė savo karius ir naikintuvus dalyvauti NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, pernai skyrė vieną jūrinio patruliavimo orlaivį Baltijos jūros stebėjimui iš oro. Šių metų balandžio-liepos mėn. portugalai, stiprindami NATO sutartas atgrasymo priemones mūsų regione, į Lietuvą treniruotis yra atsiuntę savo 6-ojo kavalerijos pulko Mechanizuotosios brigados „Pandur" žvalgybos kuopą su kovine technika.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

Nuotraukos Giedrės Maksimovicz, kpt. Skirmanto Vikonio ir Artūro Užgalio

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media