Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos batalione įpusėjo aktyviausias ir darbingiausias metų mėnuo

2015-06-19
image

Jau daugelį metų birželio mėnuo Oro gynybos batalionui (toliau - OGB) - pats didžiausias metų darbymečio mėnuo, kai į batalioną važiuoja įvairiausių įstaigų ir mokyklų ekskursijos, vyksta įvairūs renginiai, organizuojamos stovyklos, atvyksta poilsiauti ir mokytis jaunieji šauliai.

 

Vos pasibaigus Kariuomenės ir visuomenės dienos renginiams, pirmieji į batalioną stovyklauti atvyko mūsų ilgalaikiai partneriai - Šiaulių Normundo Valterio Jaunimo mokyklos vaikai, kuriems batalionas organizavo 5 d. stovyklą „Nepabuvęs kareivėliu -6".

Neužilgo batalione lankėsi Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos bendruomenė, kurios vaikams ir mokytojams buvo pristatytas batalionas, jo tikslai bei uždaviniai, pademonstruota turima ginkluotė ir ginklai. Šios bendruomenės vizitu batalionas apsidžiaugė labiausiai, nes jos metu gavo išskirtinę dovaną - rankų darbo, iš metalo nukaltą koplytstulpio puošybos elementą (simbolį) - saulutę. Šiai išskirtinei dovanai vieta jau parinkta ir kartu su koplytstulpiu bus pastatyta labiausiai matomoje batalione vietoje, skvere netoli rikiuotės aikštės. Šią ceremoniją batalionas ruošiasi įprasminti 15-ųjų įkūrimo metinių paminėjimo metu.

Tik išvykus mūsų svečiams, jau sekančią dieną į batalioną atostogauti ir mokytis atvyko net 130 jaunųjų šaulių iš visos Šiaulių apskrities. Smagu kiekvieną rytą matyti tokį gausų būrį jaunųjų šaulių, stovinčių kartu su bataliono kariais bendroje rikiuotėje. Kai tik jaunieji šauliai išvyks, batalionas sulauks naujos pamainos. 

 

Kad nebūtų „nuobodu", batalionas ir toliau stengiasi organizuoti vaikams vasaros  stovyklas, rūpinasi vaikų susidomėjimu Lietuvos kariuomene. Š. m. birželio 18 d. jau antrą kartą batalione lankėsi etnokultūrinės vaikų vasaros stovyklos „Kirbirštis" vaikai, kuriems bataliono kariai organizavo vienos dienos stovyklą.

 

Bataliono kolektyvas pasirūpino tokia vaikų užimtumo programa, kurios jie dar ilgai neužmirš. Kadangi vaikai į šią stovyklą susirenka iš pačių įvairiausių įstaigų, tokių kaip: Radviliškio rajono vaikų globos namai „Nykštukas", Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras, ne kiekvienos stovyklos metu vaikams tenka galimybė apsilankyti kariniame dalinyje ir pabendrauti su jame tarnaujančiais kariais. Stovyklos metu vaikai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su bataliono karių tarnybos ypatumais, apžiūrėti bataliono ginkluotę ir techniką, sudalyvauti viktorinoje apie NATO, sudalyvauti piešimo konkurse „OGB karys", paskanauti tikros „kareiviškos" košės, pabendrauti su bataliono kariais ir bataliono vadu mjr. Vitalijumi Sadrejevu. Tokio  pobūdžio stovyklą batalionas organizavo jau ne pirmą kartą, tad daugelis vaikų bataliono vadui pasižadėjo, kad užaugę ateis tarnauti į Oro gynybos batalioną.

 

Oro gynybos batalionas - Karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 m. ir dislokuotas Radviliškio mieste, ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Oro gynybos batalioną sudaro trys oro gynybos, viena apžvalgos radarų ir viena štabo ir aprūpinimo baterijos. Pagrindinis bataliono uždavinys - sausumos pajėgų ugnies parama ir strateginių objektų oro gynyba. Šiais metais batalionas mini 15-ąsias įkūrimo metines.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media