Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės mokymuose dalyvaus Lietuvos policijos mokyklos kursantai

2015-08-27
image

Rugpjūčio 28 d. ketinama pasirašyti susitarimą organizuoti Lietuvos policijos mokyklos kursantų bazinių karinių įgūdžių mokymą Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r.

 

Programos „Lietuvos policijos mokyklos kursantų bazinių karinių įgūdžių mokymas" tikslas - suteikti kursantams pagrindinių kario žinių ir individualių įgūdžių. Kartu jie įgis pagrindinių karo topografijos, karo inžinerijos, ginkluotės žinių, lavins  individualius karinės taktikos, orientavimosi vietovėje, šaulio ugnies pozicijos rengimo ir kitus karinius įgūdžius.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvaus ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Sutartį rugpjūčio 28 d. 15 val. pasirašys Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Mokomojo bataliono vadas, vykdantis pulko vado funkcijas majoras Algis Ramanauskas ir Lietuvos policijos mokyklos (LPM) viršininkas Algirdas Kaminskas Mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r.

 

Tai viena iš bendradarbiavimo priemonių, numatytų šių metų tarpinstitucinio bendradarbiavimo priemonių plane 2015 metams, pasirašytame Lietuvos kariuomenės, Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų sausio 27 d. Šiuo planu  siekiama tinkamai teikti pagalbą gyventojams ir savivaldybėms ekstremalių situacijų atvejais ir ruošiantis šalies gynybai.

 

Tuomet Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas sakė, kad „sieks dar glaudesnio ir intensyvesnio institucijų bendradarbiavimo: keistis informacija, dalintis turima patirtimi, rengti įvairaus lygmens bendras pratybas ir mokymus. Koordinuotas ir planingas mūsų tarnybų bendradarbiavimas leidžia artėti prie tikslo, kad krizės ar karinės agresijos atveju kariai ir pareigūnai gebėtų veikti suderintai, efektyviai, žinodami vieni kitų galimybes. Be to, toks bendradarbiavimas padeda tarnyboms racionaliau naudoti turimus resursus“.

 

 „Kas sakė, kad Lietuvos kariuomenė ir policija negali dirbti kartu? Dvi institucijos nori ne tik paneigti tokias kalbas, bet žada įtvirtinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą. Tikiu, kad  stovykla policijos kursantams paruoš juos ne tik mokymams, bet ir gyvenimui ", - sakė mjr. A. Ramanauskas.

 

LPM kursantai kariniuose mokymuose dalyvaus jau šių metų rugsėjo 7-18 dienomis. Tai bus dviejų savaičių karinė stovykla.

 

Kiekvienos valstybės karinė krizė ar konfliktas nėra vien tik kariuomenės reikalas. Visapusišką stabilumą užtikrinančios gynybinės ar kitos veiklos sėkmę gali lemti tik visų civilinių ir karinių institucijų bendros pastangos ir susitelkimas. Svarbiausi veiksniai, užtikrinantys valstybės gynybą - piliečių pasiryžimas kovoti už Tėvynę ir tam tikros karinės žinios bei praktiniai įgūdžiai ginklu ginti valstybę.

Pastaraisiais metais Lietuvos kariuomenės kariai kartu su Vidaus reikalų  tarnybų pareigūnais teikė pagalbą gyventojams ekstremalių situacijų atvejais, surengė dešimtis įvairaus lygio ir apimties bendrų mokymų, drauge dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose, varžėsi sporto renginiuose. Kariai ir pareigūnai drauge tobulino savo profesinius įgūdžius reagavimo į krizes, priešgaisrinės saugos, riaušių malšinimo, snaiperinio šaudymo, ekstremalaus vairavimo, kinologijos, kovos su sprogstamaisiais užtaisais, kovinio nardymo ir kituose specialistų rengimo kursuose.KAM archyvo nuotraukos

 

Žiniasklaidos dėmesiui: asmenys ryšiams: 

Mokomojo pulko viešųjų ryšių karininkas kapitonas Gintaras Striupaitis, mob. 8 657 72 373;


Lietuvos policijos mokyklos Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Vilija Žukaitytė, mob. tel. 8 652 08 715.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media