Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ulonų batalione – kovinės grupės mokymosi periodas

2015-08-27
image

Rugpjūčio 26 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione (Alytus) vyko Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų II bataliono kovinės grupės (toliau -  BKG) štabo ir padalinių vadų mokymosi periodas ir kovinio rengimo planavimo pasitarimas, kuriame dalyvavo šiai grupei priskirtų padalinių atstovai iš įvairių kariuomenės padalinių. Mokymosi periodo tikslas - ugdyti vadus bei aptarti kovinės grupės kovinio rengimo ciklą. Tai buvo kartu ir pirmasis bendras grupei priklausančių padalinių vadų susitikimas po šių metų gegužės mėn. vykusių 2 BKG nacionalinių vertinamųjų pratybų „Žaibo kirtis 2015".


Žvalgybos specialistai susitikimo dalyvius supažindino su galimos grėsmės galimybėmis ir veikimo taktika, Ukrainoje vykstančio karinio konflikto aktualijomis, karo ekspertų įžvalgomis, išmoktomis pamokomis. Ypač akcentuoti karinės jėgos panaudojimo taikos metu teisiniai aspektai. Šią temą pristatė ir su dalyviais intensyviai diskutavo Lietuvos kariuomenės Teisės departamento atstovas. Informacinio karo lauko naujienas ir priešiškų šalių naudojamus metodus dalyviai analizavo kartu su Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistais. 

Siekiant efektyvinti kovinei grupei priskirtų dalinių sąveiką ir gebėjimą veikti integruotai, padalinių vadai pristatė savo vienetų kovinio rengimo planus, sinchronizavo būsimus kovinio rengimo renginius, taip pat buvo aptartos 2015 m. vykusių Bataliono kovinėsgrupės nacionalinių vertinamųjų pratybų išmoktos pamokos ir trūkumų šalinimo rezultatai.       

2 BKG yra sudedamoji Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų dalis. Pajėgos, turinčios pakankamai kovinės galios užkirsti kelią priešiškų jėgų veiksmams šalies teritorijoje taikos metu, skirtos tinkamai reaguoti į naujo tipo - nekonvencinio karo - grėsmes, buvo sukurtos atsižvelgiant į besikeičiančią saugumo situaciją regione, ir padaliniai budėjimą jose pradėjo jau nuo 2014 m. lapkričio mėn. 1 d.

 

Greitojo reagavimo pajėgas sudaro dvi bataliono kovinės grupės, Karinių oro pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų ir logistinės paramos elementai. Bataliono kovinės grupės - tai kovinėms užduotims suformuoti bataliono dydžio kariniai vienetai, savo sudėtyje turintys manevrinius vienetus ir žvalgybos, ugnies paramos, kovinio aprūpinimo, oro gynybos, inžinerinius bei kitus pajėgumus. Kiekvieną jų sudaro apie 800 karių. I BKG pagrindą sudaro LDK Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, II BKG - Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.


Greitojo reagavimo pajėgų dislokacijos vieta priklauso nuo grėsmės lygio. Esant žemiausiam grėsmės lygiui, šioms pajėgoms priklausantys kariai budi tiek savo tarnybos, tiek ir ne tarnybos vietose, tačiau  turi būti pasirengę nurodytais terminais prisistatyti į tarnybos vietą. Gavus signalą, pajėgos yra pasirengusios veikti nuo 2 valandų iki paros. Aktyvavimo laikotarpiu pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui, iki tol jų parengimu rūpinasi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabas.

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabo S5 skyriaus viršininkas kpt. Liutauras Mickevičius. Mob. tel. 8 686 80335.

 

DKB UB S5 skyriaus nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media