Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos karinio komiteto susitikime

2015-10-27
image

Spalio 28-29 d. Briuselyje (Belgijoje) vyks antrasis šių metų Europos Sąjungos karinio komiteto susitikimas, kurio metu Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas drauge su kitų ES šalių kariuomenių vadais aptars aktualius ES saugumo ir gynybos klausimus.

 

Susitikime bus aptariamos šiuo metu ES vykdomos jūrinės operacijos: kovai su nelegalia migracija Viduržemio jūroje skirta operacija „Sophia“ ir kovai su piratavimu Indijos vandenyne skirta operacija „Atalanta“. Taip pat bus diskutuojama apie galimą ES mokymo ir patariamųjų misijų plėtrą. Pastarojoje sesijoje pakviesti dalyvauti ir ES partnerių – Gruzijos, Juodkalnijos, Moldovos, Norvegijos ir Serbijos – kariuomenių vadai.

 

ES kariuomenių vadai planuoja diskutuoti ir apie hibridines grėsmes. Jų analizei bus pasirinktas Ukrainos atvejis. Savo įžvalgomis apie hibridines grėsmes su komiteto nariais ketina pasidalinti ir Ukrainos kariuomenės vadas (generalinio štabo viršininkas) generolas Viktoras Muženko.

 

Susitikimo pabaigoje bus aptartos ES bendradarbiavimo su NATO perspektyvos bei karinių ES operacijų planavimo ir vykdymo tobulinimo galimybės.

 

Prieš ES karinio komiteto susitikimą, spalio 27 d. gen. ltn. J. V. Žukas planuoja apsilankyti Briuselyje esančioje Vyriausioje NATO pajėgų Europoje vadavietėje (angl. SHAPE) ir susitikti su ten tarnaujančiais Lietuvos kariais.

 

***

Europos Sąjungos karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai.  Nuo 2001 metų veikiantis komitetas vadovauja ES šalių kariniams veiksmams. Ši institucija taip pat teikia karinius patarimus ES politiniam ir saugumo komitetui, formuojančiam bendrą užsienio ir saugumo politiką. Į karinio komiteto susitikimus Briuselyje ES kariuomenių vadai renkasi du kartus metuose.

 

Apie Lietuvos karių indėlį į ES karines operacijas

 

Lietuvos kariai šiuo metu dalyvauja dviejose ES karinėse operacijose: mokymo misijoje Malyje ir jūrų operacijoje „Atalanta“. ES mokymo misijoje Malyje nuo 2013 m. dalyvaujantys Lietuvos kariniai instruktoriai moko Malio karines pajėgas. Drauge su partneriais iš Suomijos, Švedijos, Latvijos ir Estijos jie sudaro Šiaurės-Baltijos šalių mokymo grupę. Šiuo metu Malyje tarnauja trys Lietuvos kariai: du – mokymo grupėje, vienas – mokymo misijos štabe.

 

Nuo 2011 m. Lietuva prisideda ir prie ES karinės jūrų operacijos „Atalanta“. Operacijai Lietuva skiria po vieną Karinių jūrų pajėgų karininką tarnybai operacinėje vadavietėje Nortvude (Jungtinėje Karalystėje) ir  pajėgų štabo laive. Nuo š. m. rugpjūčio dalyvaudama šioje operacijoje paskirto laivo apsaugos užduotis Indijos vandenyne vykdo Lietuvos kariuomenės Autonominė laivų apsaugos grupė (16 karių). Jų aprūpinimu iš Džibučio uoste rūpinasi Lietuvos Nacionalinės paramos elementas (du kariai). Planuojama, gruodžio mėn. šiuo du vienetus pakeis antra Lietuvos karių pamaina, vykdysianti analogiškas užduotis iki 2016 m. balandžio.


Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media