Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos laivas „Skalvis“ pratybose „Trident Juncture“ atlieka minų paieškos operacijas Viduržemio jūroje

2015-10-27
image

Spalio 22-28 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Skalvis“ NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (angl. sutr. SNMCMG1) sudėtyje dalyvavo NATO pratybų „Trident Juncture 2015” (liet. Trišakė Jungtis) jūrinių vienetų integravimo į bendras jūrines pajėgas ir tarpusavio sąveikos mokymų etape, kurio metu laivas „Skalvis“ Viduržemio jūroje ties Kartagenos (Ispanija) uostu vykdė jūrinių minų paieškos operacijas. Šio etapo metu jūros dugne buvo ieškoma pratybų tikslais padėtų mokomųjų jūrinių minų. Spalio 30 – lapkričio 2 dienomis, kitoje, vakarinėje Ispanijos pakrantėje, Atlanto vandenyne, ties Rota (Ispanija) uostu prasidėjo pratybų „Trident Juncture 2015” jūrinio scenarijaus etapas.

 

Jūrų pajėgų komponento dalies pratybose NATO junginio laivai ruošia saugius praplaukimo kanalus pėstininkų išsilaipinimo į krantą operacijoms. Pratybų „Trident Juncture 2015“ jūrų pajėgų komponento baigiamasis etapas vyks vakarinėje Ispanijos pakrantėje, Atlanto vandenyne, o jo pristatymas planuojamas lapkričio 5 d. Lisabonoje (Portugalija).

***

Spalio 3 – lapkričio 6 d. Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje ir dar keliose kitose vietovėse Belgijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Vokietijoje vykstančios NATO pratybos „Trident Juncture 2015“ yra didžiausios nuo 2002 metų. Šių pratybų metu operacijas sausumoje, jūroje ir ore vykdo daugiau nei 36 tūkst. karių iš daugiau nei 30 NATO ir partnerių šalių.

 

Sausumos pajėgų komponento pratybų dalyje Ispanijoje treniruojasi apie 200 Lietuvos sausumos pajėgų karių su beveik 50 vienetų karinės technikos, jie priskirti Baltijos batalionui. Lietuva pratyboms taip pat yra skyrusi logistikos specialistus, karo policininkus ir medikus.

 

Pratybose „Trident Juncture 2015” treniruojasi ir yra vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėti 2016 metais. NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro gerai pasiruošusios ir technologiškai pažangios daugianacionalinės pajėgos, susidedančios iš sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgų komponentų.


Daugiau informacijos apie pratybas “Trident Juncture 2015”:

http://www.jfcbs.nato.int/trident-juncture.aspx

 

Srž. sp. Tomo Šeštausko nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media