Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mėnesį su Lietuvos kariais treniravęsi Belgijos ir Liuksemburgo kariai išvyksta namo

2015-10-30
image

Pirmą kartą bendruose mokymuose su Lietuvos kariais dalyvavę Belgijos ir Liuksemburgo kariai baigė treniruotis Lietuvoje. Spalio 29 d. surengtoje iškilmingoje atsisveikinimo ceremonijoje Belgijos ir Liuksemburgo karius pasveikino su sėkminga pratybų pabaiga Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 

Beveik mėnesį vykusių tarptautinių pratybų „Baltijos piranija“ („Baltic Piranha“) metu labiausiai pasižymėję kariai buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės vado medaliais „Už pasižymėjimą“ ir Sausumos pajėgų vado medaliais.

 

„Pratybos „Baltijos piranija“  nors ir buvo kupinos iššūkių ir labai sudėtingos dėl mūsų išsikeltų tikslų, mano manymu buvo labai sėkmingos. Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų kariai ne tik mokėsi kartu su Belgijos ir Liuksemburgo kariais, bet ir suteikė didžiulę logistinę pagalbą. Reaguodami į kasdieninius iššūkius kolegos iš Lietuvos operatyviai priimdavo reikiamus sprendimus sukurdami optimaliausias mokymosi sąlygas. Pratybų sėkmę nulėmė visos daugiašalės komandos pastangos“, – sakė Belgijos kontingento vadas pulkininkas leitenantas Gertas van Goethemas (Gert Van Goethem).

 

Atsisveikinant su Liuksemburgo ir Belgijos kontingento kariais gen. mjr. A. Leika padėkojo už jų indėlį į mūsų šalies saugumo stiprinimą ir pabrėžė, kad toks kariuomenių tarptautinis bendradarbiavimas turėtų būti plėtojamas ir ateityje.

 

„Džiaugiuosi Lietuvos karių visų pratybų metu parodytais itin gerais treniruočių rezultatais ir aukšta motyvacija bei noru tobulėti drauge su partneriais ir didžiuojuosi jais, kadangi jie dar kartą parodė savo profesionalumą ir gebėjimą petys petin dirbti su bet kuria sąjungininkų šalių kariuomene“ – sakė gen. mjr. A. Leika.

 

Pratybose dalyvavę du Belgijos kontingento karo policininkai buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės vado medaliais „Už pasižymėjimą“. Jie gelbėjo nelaimės ištiktą žmogų, pastebėtą patruliavimo metu.

 

Pratybos „Baltijos piranija“ truko spalio 1-28 d. Pastarąsias dvi savaites kariai vykdė taikos stabilizavimo operacijas, padalinių integravimo procedūras Brigados generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūda, Marijampolės r.) ir Gaižiūnų (Rukla, Jonavos r.) poligonuose. Paskutinis mokymų etapas vykdant gynybos ir puolimo operacijas persikėlė į generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje. 

 

Pratybose,  kurias organizavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos, dalyvavo daugiau nei 300 Belgijos ir Liuksemburgo karių kartu su Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais – iš viso apie 500 karių.  Taip pat 130 vnt. įvairios karinės technikos: šarvuotieji transporteriai „Piranhia“ ir M-113, žvalgybos mašinos „Dingo II“, visureigiai HMMWV ir LYNX.

 

Jungtinei Belgijos ir Liuksemburgo karių kuopai paramą iš oro pratybų metu užtikrino Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės 12-osios kovinės oro paramos brigados kariai, su sraigtasparniais UH-60 „Black Hawk“.

 

Pratybose „Baltijos piranija“ buvo treniruojamos Belgijos kariuomenės budinčios greitojo reagavimo pajėgos. Tai pirmas kartas, kai kuopos dydžio Belgijos kariuomenės Sausumos pajėgų kontingentas atvyko pratyboms į Lietuvą. Liuksemburgo kariai (būrio dydžio vienetas apie 30 karių) iš tos pačios žvalgybos kuopos, kuri praėjusių metų lapkritį dalyvavo mūsų šalyje vykusiose pratybose „Geležinis kardas 2014“.

 

Belgijos ir Liuksemburgo kariai į Lietuvą atvyko įgyvendinant praėjusių metų NATO viršūnių susitikime Velse sutartas saugumo stiprinimo priemones.

 

Kartu su Lietuvos kariais įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones nuo 2014 m. pavasario Lietuvoje jau yra bendrų veiksmų treniravęsi Danijos, Vengrijos, Portugalijos, Vokietijos kariai. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota per 200 Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių sausumos pajėgų karių.

Kontaktinis asmuo kpt. Andrius Dilda tel. 8 640 45 380.

Belgijos ir Lietuvos kariuomenių nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media