Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 10) naujienų archyvas

Parengta nauja laida karių, gebančių vykdyti efektyvų mūšį apgyvendintoje vietovėje
2015-10-23
img

Spalio 23 d. Brigados generolo Kazio Veverskio poligone (Kazlų Rūdoje) Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro (toliau – Mokymo centras) organizuotuose Mūšio apgyvendintoje vietovėje kursuose 2 karių skyriai buvo išmokyti vadovauti ir valdyti skyrių mūšyje miesto sąlygomis, judėti gyvenvietėje, suplanuoti ir atlikti puolimo ir gynybos operacijas mieste, tobulino kario individualius įgūdžius vykdant artimą kovą miesto sąlygomis.

null
Jungtinių Amerikos Valstijų karių rotacija LDK Vytenio batalione
2015-10-23
img

Spalio 23 d. LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione vyko  jame dislokuotų Jungtinių Amerikos Valstijų Tiesioginės paramos kuopos karių rotacija – juos keičia JAV Alfa paskirstymo kuopos „Gators“ kariai. JAV Tiesioginės paramos kuopos karių nuolatinė dislokacijos vieta yra Vicenza mieste Italijoje. Kariai Vytenio batalione praleido beveik 5 mėnesius. Per visą laikotarpį, praleistą Lietuvoje, JAV Tiesioginės paramos kuopos kariai ne kartą dalyvavo bendrose  pratybose su Vytenio bataliono kariais, kurios vyko  tiek Lietuvos teritorijoje, tiek Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje. JAV karių iniciatyvos dėka pirma kartą vyko NRF vienetų vertinimo pratybos Latvijoje, priartinant pratybas prie artimų misijai sąlygų.

null
Rotaciją baigiantys JAV kariai kviečia į susitikimą vilniečius ir miesto svečius, atvyksta nauja JAV karių grupė
2015-10-22
img

Visi vilniečiai ir miesto svečiai šeštadienį,  spalio 24 d., nuo 11.00 val. kviečiami dalyvauti rotaciją Lietuvoje baigusių 173-iosios oro desanto brigados „Delta“ kuopos karių išleistuvių renginyje Katedros aikštėje  Vilniuje.

JAV  kariai drauge su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų LDK Birutės ulonų bataliono kariais pristatys savo techniką ir ginkluotę, kurią naudojo treniruodamiesi ir dalyvaudami bendruose mokymuose su Lietuvos kariais.

Daugiau informacijos - https://www.facebook.com/events/637032603066617/ ( bus atnaujinama)

null
Pratybose „Drakono kardas“ tobulinti gebėjimai vykdyti gynybą
2015-10-22
img

Spalio 22 d. baigėsi Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskrityse tris paras vykusios lauko taktikos pratybos „Drakono kardas“. Mokymuose dalyvavo daugiau kaip 300 karių iš LDK Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų bei KASP Žemaičių apygardos 3-iosios ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinių. Pratybose buvo treniruojami ir vertinami padalinių įgūdžiai vykdant gynybines operacijas apgyvendintose vietovėse.

null
Lietuvos kariai su sąjungininkais pradeda treniruotis pratybose „Trident Juncture“
2015-10-22
img

Lietuvos ir kitų NATO šalių kariai, kartu dalyvaujantys Aljanso pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. „Trišakė Jungtis”), persidislokavo į Ispaniją, kur San Gregorio poligone įsirengė stovyklas ir pradeda treniruotis pagal pratybų scenarijų. Lietuvos kariai jungtinio Baltijos šalių bataliono sudėtyje iki spalio 31 d. treniruosis vykdyti operacijas apgyvendintoje teritorijoje, taip pat gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas. Po šio etapo Baltijos batalionas vykdys bendrą karinę operaciją su Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Belgijos, Ispanijos, Italijos batalionais, vadovaujant Ispanijos sausumos pajėgų brigados štabui

null
Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministrai ir kariuomenių vadai stebės pratybas Lietuvoje
2015-10-21
img

Spalio 22-23 d. į Lietuvą stebėti tarptautinių pratybų „Baltijos piranija“ (angl. „Baltic Piranha“) atvyksta Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministerijų ir kariuomenių delegacijos. Pirmąją vizito dieną svečiai Jonavoje ir Gaižiūnų poligone (Rukla) aplankys nuo spalio pradžios pratybose Lietuvoje dalyvaujančius Belgijos ir Liuksemburgo karius. Antrąją vizito dieną, spalio 23 d., Krašto apsaugos ministerijoje vyks kariuomenių vadų ir ministrų susitikimai, kuriuose planuojama aptarti svarbius NATO ir Europos Sąjungos dienotvarkės klausimus, taip pat dvišalio-trišalio bendradarbiavimo perspektyvas.

 

null
„Saulės kirtis 2015“ – nauji iššūkiai ir išbandymai pratybų dalyviams
2015-10-20
img

Spalio 12-18 d. Šiauliuose ir Radviliškyje vyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės (toliau – Rinktinės) vertinamosios lauko taktinės pratybos „Saulės kirtis 2015", kurios įtraukė ne vien karius savanorius, bet ir nemažą kiekį karių iš kitų Lietuvos kariuomenės vienetų. Pratybose taip pat dalyvavo Šiaulių ir Radviliškio miestų civilinės valdžios institucijos, Latvijos savanorių pajėgų „Zemesaardze“ atstovai.

Pratybose buvo vertinamas karių pasirengimas vykdyti plataus masto operacijas apgyvendintose vietose, sąveikaujant su civilinės valdžios institucijomis, Šaulių sąjunga, Valstybės sienos apsaugos departamento struktūriniais vienetais, Viešojo saugumo struktūrinaiis padaliniais, Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamentu bei koordinuojant veiksmus su kariais iš Latvijos.

 

null
Lietuvos Kariuomenės Sausumos pajėgų geriausias skyrius pradėjo varžybas Vokietijoje
2015-10-20
img

Spalio 19 d., Grafenwöhr’e (Vokietija) 6 valandą ryto startavo Europos geriausio skyriaus varžybos. Lietuvos kariuomenės vardą šiose varžybose gina mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono III kuopos kariai, kurie šią teisę iškovojo dar rugpjūčio mėnesį. Varžybų dalyviams pirmoje rungtyje reikėjo įveikti karinį kliūčių ruožą. Šį išbandymą mūsų skyrius įveikė be nuostolių ir puikiai judėjo trasoje.

Kitoje rungtyje kariams reikėjo parodyti savo taiklaus šaudymo gebėjimus. Po šios užduoties buvo labai įdomi taktinio šaudymo rungtis, kurioje skyriui vėl teko įveikti jau kitokį kliūčių ruožą ir naikinti taikinius miškingoje vietovėje, o vėliau įvairiose vietovėse gabenti sužeistąjį. Po šios rungties geriausias Sausumos pajėgų skyrius turėjo pademonstruoti didelę jėgą – kelti ir nešti apie 45 kg. sveriančius artilerijos sviedinius. Atlikę šią užduotį, skyriaus kariai įžengė į apgyvendintą vietovę, kurioje ir vėl turėjo tvarkytis su sužeistuoju, tik šį kartą gabenti jį reikėjo itin sudėtingomis sąlygomis – per pastatų grupes. Po visų rungčių skyrius dar atliko 10 km. žygį iki savo poilsio vietos.  

null
Gera pradžia – lauko taktinės pratybos „Pirma naktis“
2015-10-20
img

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono Kęstučio bataliono II-osios ir III-osios mechanizuotųjų pėstininkų kuopų (daugiausia – rugsėjį į batalioną atėjusieji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos) kariai spalio 19 – 20 d. pirmą kartą dalyvavo lauko taktinėse pratybose simboliniu pavadinimu „Pirma naktis“. Pratybos vyko Šilinės (Tauragės r.) ir Jūravos (Jurbarko r.) girininkijoms priklausančiuose miškuose.

null
Vakarų Lietuvoje vyks pratybos „Drakono kardas“
2015-10-19
img

Spalio 19–22 d. Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskrityse vyks karinės pratybos „Drakono kardas“, kuriose dalyvaus beveik 300 karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetų. Šių mokymų tikslas – tobulinti gynybinių operacijų planavimą ir vykdymą.

Pratybas organizuoja Sausumos pajėgų štabas, o pagrindinę mokymų auditoriją sudaro kariai iš LDK Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų bei KASP Žemaičių apygardos 3-iosios ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinių.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media