Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 10) naujienų archyvas

Švedijos karališkojo laivyno laivas Klaipėdos jūrų uoste
2015-10-08
img

Spalio 8–9 d.Klaipėdos uoste su draugišku vizitu lankosi Švedijos Karalystės karališkojo laivyno laivas „Karlstad“ (K35). Šiandien laivas prisišvartavo Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale. Atvykusį laivą ir jo vadą krantinėje pasitiko Lietuvos Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilės vadas kmd. Tomas Skurdenis bei Švedijos Karalystės gynybos atašė Tapani Mattus. Vėliau laive „Karlstad“ įvyko laivo vado Kmd. Bernt Andersson ir Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vado jūrų kpt. Arūno Mockaus susitikimas.

null
Baigėsi prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015“
2015-10-08
img

   Vaizdo medžiaga

Spalio 8 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), pratybų vadovui apdovanojus geriausiai pasirodžiusius karius, baigėsi dvi savaites vykusios prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015". Per jas Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių vienetai kartu su JAV ir Latvijos karių prieštankiniais padaliniais, remiami artilerijos, minosvaidžių ir JAV sraigtasparnių AH-64 „Apache“ grupės, treniravosi naikinti šarvuotosios technikos ir pėstininkų įtvirtinimų taikinius. 

Nuo rugsėjo 28 d. vykusiose prieštankinių padalinių pratybose „Medžiotojas 2015" kartu treniravosi Sausumos pajėgų prieštankinių būrių kariai ir atskiri prieštankinės ginkluotės operatoriai, atlikdami kovinius šaudymus kartu su JAV Sausumos pajėgų 173-osios oro desanto brigados 1-503-ojo pėstininkų bataliono Delta kuopos, bei Latvijos Pėstininkų brigados Kovinės paramos bataliono prieštankinės kuopos kariais, tobulino gebėjimus naikinti šarvuotą techniką ir taikinius esančius už įvairių priedangų. Viso šiose pratybose, skirtingais etapais, sudalyvavo apie 360 karių.

null
Pratybų metu susižeidė Lietuvos kariuomenės karys
2015-10-08

Vakar Vilniaus rajone vykusių būrio lygmens karinių pratybų metu susižeidė Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" profesinės karo tarnybos karys. Traumą kaklo srityje jis patyrė nukritęs ant žemės, kai buvo nešamas savadarbiais neštuvais. Jų pagalba kariai imitavo sužeistojo evakuaciją iš mūšio lauko. Kario artimieji apie įvykį informuoti, jo gyvybei pavojus negresia.

null
Lietuvos kariuomenės mokykloje baigėsi puskarininkių karjeros I pakopos kursas
2015-10-06
img

Spalio 2 d. Lietuvos kariuomenės mokykloje (toliau – LKM) baigėsi Puskarininkių karjeros I pakopos kursas. 13 savaičių trukusį kursą baigė 29 kariai iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių. Geriausiu pripažintas vyresnysis eilinis Laurynas Latvaitis iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

null
Spalio 7-oji – Krašto apsaugos diena
2015-10-06
img
Minint Krašto apsaugos dieną (spalio 7 d.), šio mėnesio 5–9 d. įvairiuose Lietuvos  kariuomenės daliniuose Vilniuje,  Kaune,  Klaipėdoje,  Šiauliuose,  Panevėžyje, Marijampolėje organizuojami proginiai renginiai. Vyresniųjų klasių  moksleiviai  kariuomenės daliniuose  gali susipažinti  su Lietuvos  kariuomene, karių naudojama ginkluote ir įranga, išklausyti paskaitų apie valstybės gynybą ir karo tarnybos būdus, renginiuose skatinamas jaunuolių patriotiškumas.

Šią savaitę naujienų skiltyje skelbiame vykstančių Krašto apsaugos dienos renginių apžvalgą.

Jungtinės kauniečių pajėgos

Spalio 9 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (toliau – JVIB) į Krašto apsaugos dienai skirtą renginį atvyko daugiau kaip 300 Kauno gimnazijų ir profesinių mokyklų mokinių. Jiei JVIB turėjo unikalią galimybę susipažinti su bataliono technika ir įranga, jiems buvo skaitomos paskaitos apie Lietuvos kariuomenę. Prie karo inžinierių organizuojamos šventės miesto jaunuomenei prisidėjo ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai, kurie pademonstravo savo turimą techniką ­– du greitosios pagalbos automobilius, o smalsiausi galėjo išmėginti savo jėgas, gaivinant žmogaus išvaizdos manekeną. Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos atstovai sudarė sąlygas išvysti „Toyota Land Cruiser Arctic“ visureigį, kuris buvo naudojamas užduotims vykdyti Afganistano Islamo Respublikoje, o Vytauto Didžiojo karo muziejaus ginklininkai demonstravo turimą pokario rezistencijoje naudotą partizanų ginkluotę.  Daugiausia informacijos apie tarnybos galimybes Lietuvos kariuomenėje lankytojai galėjo sužinoti iš  Krašto apsaugos savanorių pajėgų 2-osios rinktinės karo prievolininkų, skaičiusių paskaitą.

 

null
Lietuvos kariuomenės rankinio komandai Kataro profesionalų pamoka
2015-10-05
img

Lietuvos kariuomenės rankinio komanda, kurios pagrindą sudaro Kauno „Granito – Kario“  žaidėjai, garbingai pasipriešino Kataro rankinio rinktinei. Jauni Lietuvos žaidėjai gavo gerą rankinio pamoką iš patyrusių katariečių, kurių gretose žaidžia ir nupirkti legionieriai (serbai, amerikietis, rusas).

 


null
Pratybose „Baltijos piranija“ dalyvaujantys kariai susitiko su Lietuvos miestų gyventojais
2015-10-05
img

 

 

Spalio 4 d. tarptautinėse pratybose „Baltijos piranija“ dalyvaujantys Lietuvos, Belgijos ir Liuksemburgo kariai su 100 vienetų įvairios technikos šalies keliais iš Generolo Povilo Plechavičiaus poligono (Klaipėdos r.) vyko į Kazlų Rūdos poligoną (Marijampolės r.). Žygio metu karinės technikos kolona įveikė daugiau nei 250 km ir atliko penkis suplanuotus sustojimus Šilutėje, Tauragėje, Jurbarke, Šakiuose ir Kazlų Rūdoje, kur kariai surengė ginkluotės ir technikos parodas miestelėnams.

 

 

null
Baltijos ir Šiaurės šalių karo medicinos tarnybų vadų susitikimas
2015-10-05
img

Rugsėjo 30 – spalio 1 d.  Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje vyko Baltijos šalių karo medicinos tarnybos vadų susitikimas, kurio metu buvo pasirašytas ketinimų protokolas bendradarbiauti medicinos srityje. Susitikime dalyvavo bei ketinimų protokolą pasirašė Švedijos, Latvijos, Suomijos, Estijos ir  Lietuvos karo medicinos tarnybų vadai arba jų įgalioti asmenys.

null
„ŽvejOK 2015“ dalyviams – kareiviška žuvienė
2015-10-05
img

„Žuvį pagavau! Man kareiviai padėjo!“, - rėkia kiek turi jėgų penkiametis Ruslanas. Globėjų auginamam vaikui šiandien neeilinė diena: jis pirmą kartą žvejojo, pagavo žuvį, ir tai padaryti jam padėjo jo dievinami kareiviai, tokie, kokiu nori būti ir jis pats.

Tai tik viena akimirka iš spalio 3 d LR Aplinkos ministerijos organizuotos socialinės akcijos „ŽvejOK“, kurios metu daugiau kaip 400 visos Lietuvos vaikų, augančių ne su tėvais, buvo suteikta galimybė pažvejoti, o kaip tai daryti – rodė patyrę žūklautojai.

null
Kuopos mokymai Gen. Kazio Veverskio poligone
2015-10-05
img

Paskutinę rugsėjo savaitę Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo  pėstininkų bataliono (toliau – Algirdo batalionas) II mechanizuotoji  pėstininkų kuopa (toliau – II MPK ) praleido Generolo Kazio Veverskio Kazlų Rūdos poligone, kuriame kariai mokėsi atlikti puolamuosius veiksmus apgyvendintoje vietovėje. Per šią kovinio rengimo savaitę kariai treniravosi judėjimo link pastato būdų, įsiveržimo į pastatą metodų, kokiais būdais yra „valomi“ kambariai, kaip judama laiptine. Taip pat kariai turėjo puikią progą pasitreniruoti, kaip yra „valomas“ rūsys ir kokiu eiliškumu atliekamas stogo šturmas. Be to, kariai mokėsi atpažinti improvizuotus sprogdinimo užtaisus, išdėstytus pastate, ir skirtingų judėjimo būdų apgyvendintoje vietoje. Judėdami apgyvendintoje vietovėje kariai turėjo tinkamai įveikti sankryžas, keisti judėjimo kryptį ir reaguoti į priešo ugnį. Taip pat kariai buvo mokomi įsiveržti į pastatus ir juos „išvalyti“ tamsiu paros metu, panaudojant naktinio matymo prietaisus ir prožektorių šviesą.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media