Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2015 - 10) naujienų archyvas

Rygoje susitiko trijų Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadai
2015-10-02
img

Rugsėjo 29–30 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus dalyvavo kartą per pusę metų vykstančiame darbiniame trijų Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadų susitikime Rygoje (Latvija). Lietuvos KJP vadas su kolegomis iš Latvijos ir Estijos - komandoru Valdžiu Stanka (Valdis Stanka) ir jūrų kapitonu Stenu Sepperiu ( Sten Sepper) aptarė Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų veiklą, bendradarbiavimą ir saugumo situaciją regione.

Trijų Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadų susitikime taip pat dalyvavo Vokietijos karinių jūrų pajėgų štabo Planavimo ir politikos direktorato viršininkas kontradmirolas Juergenas Mannhardtas (Juergen Mannhardt). Šio susitikimo metu buvo aptartos Baltijos šalių karininkų rengimo galimybės Vokietijoje, taip pat Baltijos šalių galimybės dalyvauti Vokietijoje esančio NATO Uždarų ir seklių vandenų kompetencijos centro (angl. Centre of Excellence in Confined and Shallow Waters) veikloje.

null
Pratybos „Baltijos piranija“ prasidėjo: pirmasis jų etapas – Klaipėdos regione
2015-10-02
img

Spalio 1 d. į Palangos oro uostą atskridus Belgijos kariuomenės sausumos pajėgų 5-ojo pėstininkų bataliono ir Liuksemburgo žvalgybos kuopos kariams ir į Klaipėdos jūrų uostą atgabenus jų pratyboms reikiamą karinę techniką, Klaipėdos regione ir Generolo Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose prasidėjo bendros Lietuvos, Belgijos, Liuksemburgo ir JAV karių pratybos „Baltijos piranija“ (angl. „Baltic Piranha“). Pratybose, kurios vyks iki spalio 28 d., bus treniruojamos Belgijos kariuomenės budinčios greitojo reagavimo pajėgos, kariai treniruosis vykdyti stabilizacijos operacijas, kitų bendrų veiksmų.


Pratybos vyks keturiose skirtingose vietose: Kairų poligone (Klaipėdos r.) ir jo apylinkėse, Kazlų Rūdos poligine (Marijampolės r.), Gaižiūnuose ir Jonavos apylinkėse ir Pabradės poligone. Mokymų metu dalyviai judės viešais keliais, dalis pratybų vietų bus šalia apgyvendintų vietų, bus organizuojami susitikimai su vietos institucijomis, civiliais ir kariais.

 

 

null
Krepšinio varžybose rekordinis skaičius karių
2015-10-02
img

Rugsėjo 30 d. startavo naujasis LKL sezonas Klaipėdoje. Vadovaudamasi pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi tarp KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės ir krepšinio klubo „Neptūnas“, klubo vadovybė nusprendė kariams padaryti išties nemažą dovaną – į debiutines šio sezono rungtynes pakviesti visus Klaipėdos įguloje tarnaujančius karius.

null
Geriausio kovos inžinieriaus varžybos baigtos – skelbiami stipriausieji
2015-10-02
img

Spalio 1 d. baigėsi visą savaitę trukusios „Geriausio kovos inžinieriaus varžybos“ (angl. „Best sapper competition“), kurių metu Lietuvos ir JAV karo inžinieriai varžėsi įvairiose karinėse ir kovinės inžinerijos rungtyse.

Per šį trumpą laikotarpį kariai dalyvavo orientaciniuose žygiuose, vykdė situacines šaudymo pratybas, varžėsi kopimo - nusileidimo rungtyje, rišo įvairius mazgus, ardė ginklus, dienos ir nakties metu įveikė  inžinerines kliūtis ir persikėlė  per vandens kliūtis.  Pratybose  dalyvavo iš viso 8 komandos: po dvi nacionalines ir keturios mišrios - sudarytos iš Lietuvos ir JAV karių.


null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media