Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Rekonstruotos Kauno įgulos technikos depo dirbtuvės taps moderniausiomis Lietuvos kariuomenėje

2015-10-28
image

Lietuvos kariuomenės Depų tarnybai priklausančios technikos depo dirbtuvės Kaune nuo šiol taps vienu svarbiausių Lietuvos kariuomenės transporto ir ginkluotės priežiūros ir remonto pajėgumų. Baigus čia rekonstrukcijos darbus dirbtuvės bus iškilmingai atvertos spalio 29 dieną. Planuojama, atnaujintos dirbtuvės Kaune per metus bus pajėgios suremontuoti apie 500 vienetų karinės technikos.

 

„Dirbtuvių rekonstrukcija įgyja ypatingą reikšmę Lietuvos kariuomenei vykdant naujus technikos ir ginkluotės pirkimus. Atrestauruotose dirbtuvėse įrengtas dažymo cechas taps pirmuoju tokio tipo cechu, kuriame laikantis NATO reikalavimų ir standartų bus galima vykdyti ne tik technikos, bet ir ginkluotės dažymo darbus", - teigia Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas pulkininkas Sigitas Mundris.

 

Pasak Logistikos valdybos vado, rekonstruotose dirbtuvėse galės būti atliekama transporto priemonių diagnostika, atliktų remonto darbų kontrolė ir techninės transporto priemonių apžiūros. Pasitelkiant pažangias technologijas, darbo metodus ir įrenginius, bus remontuojamos važiuoklės, elektroninės, pneumatinės ir hidraulinės transporto priemonių dalys. Čia taip pat bus paruošiamos dažyti ir dažomos transporto priemonės.

 

Numatoma, kad atnaujintos dirbtuvės per metus bus pajėgios suremontuoti apie 240 sunkvežimių ir 240 lengvųjų visureigių per metus, iš viso - apie 480 vienetų karinės technikos.

 

Nuo šiol vienintelėse tokio lygio Lietuvos kariuomenės dirbtuvėse įrengta ne tik stacionari kompiuterizuota diagnostikos linija, moderni dujomis šildoma dažymo kamera, bet ir įkurtos dirbtuvių darbuotojų poilsio ir persirengimo patalpos.


Darbo kabinetuose veiks energetiškai efektyvios šildymo ir vėsinimo sistemos, šiuolaikinėmis priemonėmis bus užtikrinta kompiuterinių tinklų apsauga bei teritorijos vaizdo stebėjimas.

 

Pagal projektą numatoma, kad dirbtuvėse dirbs apie 40 darbuotojų, kurių tarpe bus tiek karių, tiek ir civilių darbuotojų.

 

Lietuvos kariuomenės Depų tarnybai priklausančių technikos dirbtuvių Kaune rekonstravimo projektą Lietuvos kariuomenė įgyvendino kartu su valstybės įmone „ Turto bankas". Sėkmingai įgyvendinto valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo projekto vertė - apie 1,85 mln. eurų.

 

Lietuvos kariuomenės Depų tarnybai taip pat priklauso technikos dirbtuvės, veikiančios Vilniuje, Kaune, Mumaičiuose ir Rukloje. Ateityje planuojama statyti naujas dirbtuves Rukloje ir Vilniuje. Statomos naujos dirbtuvės Rukloje bus pritaikytos vykdyti naujai kariuomenės įsigyjamų savaeigių haubicų ir pėstininkų kovos mašinų techninės priežiūros ir remonto darbus.

 

Pastaba žiniasklaidai:

Lietuvos kariuomenės Depų tarnybai perduodamų rekonstruotų technikos dirbtuvių Kaune ceremonijos pradžia 14.00 val. Ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas pulkininkas Sigitas Mundris, „Turto banko" Projektų skyriaus viršininkas l. e. nekilnojamojo turto departamento direktoriaus pareigas Laimas Daniūnas,  Lietuvos kariuomenės atstovai. Vieta - A. Juozapavičiaus pr. 11B, Kaunas.

 

 

 

Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti renginyje, kviečiame registruotis iš anksto iki rytojaus, spalio 29 d., 10 val. tel. 370 611 33349.

 

 

 

Asmuo ryšiams: Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Daugirdas Antulis, 370 611 33349 ; [email protected]

 

 

 

Asociatyvi nuotrauka (KAM archyvas)


 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media