Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kaune vyko vyriausiųjų puskarininkių susitikimas

2016-01-28
image

Sausio 27-28 d. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių vyriausiųjų puskarininkių susitikimas. Tokie susitikimai paprastai organizuojami kartą į pusmetį, tam, kad apžvelgti nuveiktus darbus, susipažinti su išmoktomis pamokomis, pasidalinti aktualijomis bei ateities planais.


Susitikimo pradžioje Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Dainius Snarskis pasveikino visus susirinkusius ir perskaitė Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko kreipimąsi į vyriausiuosius puskarininkius.


Į susitikimą buvo pakviesti ne tik visi krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių vyriausieji puskarininkiai, bet taip pat svečių teisėmis Sausumos pajėgų 2015 metų „Geriausių pėstininkų skyrių" varžybų nugalėtojai ir 2015 metų „Geležinės valios" kariai. Skyrių vadai turėjo galimybę kreiptis į susirinkimo dalyvius. Vyr. .eil. Andrius Greičius pasidalino įžvalgomis apie tarnybą, išsakė savo lūkesčius bei iššūkius, su kuriais jam ir jo kolegoms tenka susidurti kasdieninėje tarnyboje bei pratybų metu. Kaip pagrindines problemas, mažinančias karių motyvaciją, karys įvardino: lauko uniformų ir mažų kvotų gaunant aukštesnį karinį laipsnį problematiką, jau šiuo metu darbo rinkoje nekonkurencingą kario atlyginimą. KASP skyriaus vadas srž. Justinas Kauzonas akcentavo mažą galimybę tobulėti savanoriams, nes nebeliko KASP mokymo centrų, o jo kolegų per mažai patenka į kvalifikacijos kėlimo ar specialybės kursus.


Pirmoje dienos dalyje buvo įvairiapusiškai pristatoma ir nagrinėjama tema - „Vado ir vyriausiojo puskarininkio komandinis darbas". Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono štabo viršininkas mjr. Pavelas Jelkinas pasidalino savo požiūriu apie karininko ir puskarininkio darbą kartu būryje, kuopoje ir štabe. Karininkas pasidžiaugė, kad savo tarnybos metu sutiko tik aukštos kvalifikacijos ir profesionalius vyriausiuosius puskarininkius. Toliau temą plėtojo Karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininki srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas. KOP atstovas citavo JAV pulkininko atvirą laišką naujai paskirtam vyriausiajam puskarininkiui, kuriame buvo nagrinėjami tiek jau žinomi tiek tik dar siektini mūsų vadų ir puskarininkių sąlyčio tarnyboje taškai.


Antroje dienos pusėje daugiau buvo nagrinėjamos įvairios aktualijos. Susitikimą tęsė Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Dainius Snarskis. Jis pabrėžė labai svarbų kovinio rengimo veiksnį - lygiagretų skyrių vadų rengimą, kuriam šiuo metu beveik neskiriama dėmesio, nes visi susikoncentravę į nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių rengimą. Jungtinio štabo vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Virginijus Molis pristatė Jungtinio štabo struktūrą ir pagrindines užduotis, taip pat įvardino tarptautines operacijas, kur šiuo metu dalyvauja Lietuvos kariai. Karo policijos vyriausiasis puskarininki vrš. Arūnas Daublys pristatė pagrindinę įstatyminę bazę, kuria vadovaujasi Karo policijos kariai bei su kokiais iššūkiais dažniausiai susiduria karo policininkai atlikdami savo pareigas.


Į susirinkimo dalyvius taip pat turėjo galimybę kreiptis ir sužeistų karių atstovas Algimantas. Jis atstovavo 42 sužeistus karius, kurių 25 buvo sužeisti tarptautinėse operacijose (misijose). Algimantas pristatė Sužeistų karių asociacijos kūrimo idėją ir ateities planus bei paprašė pagalbos organizuojant sužeistiems kariams aktyvesnį laisvalaikį ir pakeičiant aplinką. Kaip išmoktą pamoką karys siūlo iš anksto sudaryti darbo grupę, kuri spręstų susižeistų karių reikalus. Į šią grupę turėtų įeiti: karo gydytojas, psichologas, kapelionas ir teisininkas. Pasisakymo pabaigoje Algimantas informavo apie organizuojamą renginį, vyksiantį 2016 m. vasario 2 d. 13 val. Kaune, Rotušės a. 19.


Logistikos valdybos vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Dainius Mockus ir medžiagų vadybininkas kpt. Marius Matukas pristatė aprūpinimo iššūkius, materialinės vertybės kelią nuo idėjos iki išdavimo bei artimos perspektyvos lauko uniformos naujoves. Logistikos valdybos atstovai akcentavo, kad daikto tarnavimo kariui ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip karys kreips dėmesį į, dažniausiai pamirštamus, daikto eksploatavimo patarimus ir instrukcijas.


Pirmos dienos susitikimą užbaigė Mokymų ir doktrinų valdybos (MDV) atstovai. MDV vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Kuprusevičius pasidalino įžvalgomis apie karininko ir puskarininkio priedermes kariuomenėje. Pasak srž. mjr. A. Kuprusevičiaus karininkas dažniausiai sugeneruoja idėją, kurią puskarininkis įgyvendina kareivių pagalba. MDV pasisakymą tęsė Lietuvos kariuomenės mokyklos vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Bronius Basalykas ir Puskarininkių mokyklos viršininkas srž. mjr. Andrejus Kolmykovas. Buvo pristatyta 2014 ir 2015 vykdytų karjeros kursų statistika. Pasidalinta su kokiais sunkumais buvo susiduriama organizuojant ir pravedant minėtus kursus. LKM atstovai pasidalino jau esamomis 2016 m. aktualijomis bei 2017 metų planais.


Antra diena buvo skirta istorijos ir sielovados puoselėjimui. Diena prasidėjo Kauno įgulos karininkų ramovės pristatymu. Ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius aprodė prieškaryje statytą pastatą bei jame įkurtas ekspozicijas, pasakojo jo istoriją. Kauno įgulos karininkų ramovė buvo pristatyta kaip pilietiškumo pamatai, kur kariai ir piliečiai lyg šiol jaučia istorinę prieškario ir viduramžių lietuvių žygdarbių dvasią.


Kario sielovada yra net tik kapelionų veiklos sritis, bet ir vyriausiųjų puskarininkių. Todėl buvo pasirinkta apžiūrai Kauno įgulos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, kuri mini 120-ąsias įkūrimo metines. Bažnyčią pristatė ir aprodė Kauno įgulos kapelionato kapelionas kpt. Tomas Karklys. Kapelionas, buvo be galo laimingas, nes tai buvo pirmas kartas, kai visi Lietuvos kariuomenės vyriausieji puskarininkiai lankėsi Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Buvo apžiūrėta net tik bažnyčia, bet ir rūsiuose įrengtas Aklųjų muziejus. Kur kiekvienas galėjo išbandyti apčiuopomis apžiūrėti ekspoziciją bei pajusti, ką reiškia būti aklam.


Dieną susitikimo dalyviai užbaigė karybos istorijos pažinumu. Buvo aplankytas Vytauto Didžiojo karo muziejus, apžiūrėtos lauke ir viduje esančios ekspozicijos. Muziejuje vyriausiuosius puskarininkius pasitiko muziejaus direktorius ats. plk. Kęstutis Kuršelis. Direktorius nuoširdžiai pasidžiaugė gausiu neeilinių lankytojų vizitu. Jis ilgą laiką vadovavo puskarininkių kalvei - Puskarininkių mokyklai (dabar Lietuvos kariuomenės mokykla). Tiek direktorius tiek dauguma lankytojų, buvusių Puskarininkių mokyklos kursantų, vieni kitus puikiai pažinojo.


Kariai, išklausę Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Dainiaus Snarskio abiejų dienų apibendrinimo, išvyko į tarnybos vietas.

 

Lietuvos kariuomenės vyriausiojo puskarininkio grupės informacija

 

Nuotraukų autorius: št. srž. Laisvūnas Vizbaras

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media