Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baigę tarptautinę misiją prie Somalio krantų namo grįžta Lietuvos kariai

2016-05-27
image

Gegužės 27 d. vakare į Lietuvą grįžta Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų trečioji autonominės laivo apsaugos grupė (ALAG-3), kuri nuo 2015 m. gruodžio pradžios vykdė Pasaulio maisto programos laivo „MSM Douro" apsaugą. Per beveik šešių mėnesių misijos laikotarpį Lietuvos karių saugomas laivas nuplaukė per 8 tūkst. jūrmylių ir padėjo sėkmingai nugabenti per 13 tūkst. tonų humanitarinės pagalbos, skirtos Somalio žmonėms.


Gegužės 31 dieną Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje bus surengta iškilminga karių sutikimo ceremonija.


Autonominę laivų apsaugos grupę sudarė 16 kariai iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų, specialiai parengti šiai misijai. Daugumai karių ši misija buvo pirmoji tarptautinė operacija už Europos ribų. Grupei vadovavo Karinių jūrų pajėgų karininkas vyresnysis leitenantas Justinas Žukauskas.

Lietuvos kariams baigus misiją, Pasaulio maisto programos laivo apsauga perduodama kitos valstybės žinion, todėl misiją Somalyje taip pat baigia ir du Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Nacionalinės paramos elemento kariai, kurie buvo dislokuoti Džibutyje ir tarnavo kartu su Europos Sąjungos misijos „Atalanta" logistiniu komponentu. Jų užduotis buvo organizuoti ir koordinuoti Autonominės laivų apsaugos grupės karių aprūpinimą, pirkti įvairias prekes ir paslaugas, pradedant nuo maisto, vandens ir baigiant apgyvendinimo suteikimu. Planuojama, kad kariai kartu su logistiniu kroviniu - ginkluote, amunicija - į Lietuvą sugrįš kitos savaitės pradžioje.


Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis, tel. +370 657 61271.

Nuotrauka: http://eunavfor.eu/


Ankstesnis pranešimas http://bit.ly/1OXC9gS


 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media