Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Baigėsi operacija „Open Spirit 2016“

2016-05-27
image
Gegužės 27 d. baigėsi nuo  gegužės 16 d.  Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusi tarptautinė ir didžiausia šiais metais Baltijos jūroje nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacija „Open Spirit 2016" (liet. „Atvira Dvasia 2016"). Per operaciją „Open Spirit 2016"  buvo išžvalgytas 54 kvadratinių jūrmylių (apie 185 kvadratinių kilometrų) jūros dugno plotas, identifikuoti 912 objektai, iš kurių 18 buvo patvirtinti kaip  sprogstamieji objektai (15 jūrinių minų ir 3 torpedos). 17 iš 18 minėtų pavojingų radinių sunaikinta vietoje mažesnio galingumo sprogmenimis. Taip pat jūros dugne, ieškant nuo I-II pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusios nesprogusios amunicijos, buvo aptikta 34 jūrinių minų inkarų, 2 raketų dalys, 3 mokomosios jūrinės minos ir 3 nuskendusių laivų liekanos.

 

„Tarptautinės pratybos „ Open Spirit 2016" Lietuvai yra labai svarbios, nes Baltijos jūra dar nėra iki galo išvalyta nuo užsilikusių karo sprogmenų. Rotaciniu principu šios pratybos kasmet vyksta vis kitoje Baltijos valstybėje, nes nė viena iš trijų Baltijos valstybių neturi nacionalinių pajėgumų tai padaryti savarankiškai. Todėl labai vertiname ir dėkojame visoms šiemet pratybose dalyvavusioms valstybėms, kad jų laivai, narų komandos ir įgulos prisideda prie Baltijos jūros išvalymo ir saugesnės aplinkos sukūrimo", - sakė J. Olekas per gegužės 26 d. vykusią pratybų „Open Spirit 2016" svečių dieną.

 

Operacijoje „Open Spirit 2016" dalyvavo 19 karinių laivų, 9 narų-išminuotojų komandos ir kiti specialistai iš 14 NATO ir partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Švedijos ir Vokietijos.  Viso operacijoje dalyvavo arti 900 karių.

 

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės junginys (angl. sutr. SNMCMG1) ir Baltijos šalių karinių laivų junginys (angl. sutr. BALTRON) sudarė didžiąją dalį operacijoje dalyvavusių laivų. Lietuva dalyvavimui šioje operacijoje skyrė 4 karinius laivus.

 

Operaciją „Open  Spirit 2016" organizavo Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, o jai vadovavo Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas kmd. Svajūnas Bandzevičius.

 

Tarptautinės nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijos „Atvira dvasia" (angl. „Open Spirit") yra tęstinės Baltijos šalių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos - pastangos kartu tarptautiniais partneriais išvalyti šalims priklausantį Baltijos jūros dugną nuo I-II pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų. Išminavimo operacijomis siekiama sumažinti riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai Baltijos jūroje. Šios operacijos Baltijos šalyse rotacijos principu vykdomos kasmet nuo 1997 metų.

 

Facebook fotogalerija

 

Daugiau apie tarptautinę išminavimo jūroje operaciją ir jos metu informacinius pranešimus: http://kariuomene.kam.lt/lt/tarptautines_pratybos/pratybos_2016_m./opean_spirit_2016.html

 

Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196, e-paštas: [email protected]

 

Vyr.srž. Audriaus Vitkausko, Ievos Budzeikaitės ir Giedrės Maksimovicz nuotraukose - operacijos „Open Spirit 2016" svečių dienos akimirkos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media