Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kariai dalyvaus vadaviečių pratybose Estijoje

2016-05-30
image

Gegužės 30 d. Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės štabo ir jam priskirtų įvairių sričių specialistų grupė išvyko treniruotis kartu su Danijos, Estijos ir Latvijos kariais į Estijoje vyksiančius Danų divizijos organizuojamus mokymus „Kardo riteris 2016" (angl. Saber Knight 2016). Iš viso pratybose dalyvaus apie 100 karių.


Pratybos „Kardo riteris 2016" - tai daugiašaliai keturių valstybių - Danijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos - bendri mokymai. Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet į Lietuvos brigados sudėtį papildomai įtraukti ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariai. Pratyboms vadovauja Danijos divizijos vadas generolas majoras Flemmingas Mathiasenas (Flemming Mathiasen), o iš viso pratybose dalyvauja daugiau nei 600 karių.


„Mums pavestas užduotis privalome tinkamai suprasti ir įvykdyti ne tik numatytoje vietovėje, bet ir numatytu laiku, būtent taip, kaip to iš mūsų tikimasi, todėl kiekvienas iš mūsų privalome skirti ne tik savo laiko, atsidavimo ir noro nugalėti, bet ir pasitelkti nestandartinį mąstymą, karišką sumanumą visų šių pratybų metu", - prieš išvykstant į pratybas kariams sakė brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.


Aktyvioji pratybų fazė Estijoje truks daugiau nei savaitę, pagrindinis keliamas tikslas - įvertinti Lietuvos karių gebėjimą tinkamai suplanuoti, įgyvendinti ir valdyti mobiliosios gynybos operacijas sąveikaujant su kaimyniniais vienetais. Šios vadaviečių pratybos leidžia pamatyti, kaip personalas moka tiksliai ir greitai vykdyti norminiais aktais nustatytas sprendimo priėmimo procedūras, planuoti kovos veiksmus, jų aprūpinimą, rengti įvairius planus ir vadų įsakymų projektus.


Šių pratybų ciklas prasidėjo dar praėjusių metų rudenį, kai per Danijos divizijos sudėtyje esančių brigadų kariams surengtus įvairius mokymus buvo siekiama suvienodinti Baltijos valstybių taktinio planavimo, užduočių vykdymo bei sprendimo priėmimo standartus, siekiant maksimalaus rezultato ir tinkamos tarpvalstybinės sąveikos. „Kardo riteris 2016" yra paskutinės vertinamosios Danijos divizijos sudėtyje esančių brigadų 2015-2016 metų ciklo pratybos.


Tokio pobūdžio mokymai leidžia štabo karininkams pasisemti papildomos patirties, susipažinti su kitų valstybių vykdomomis procedūromis ir kariškai patobulėti. Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" Danijos kariuomenės divizijai buvo priskirta 2006 metais, kai Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadai pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą. Šis memorandumas numatyto abiejų šalių karininkų bendradarbiavimą tarptautiniuose štabuose, bendruose mokymuose, pratybose bei tarptautinėse operacijose.


Kontaktinis asmuo: kapitonas Vaidas Žiogas, Lietuvos kariuomenės MPB ,,Geležinis Vilkas'' vado padėjėjas Tel.: +370 5 264 85 , mob.: +370 614 35 693, El. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media