Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Į atsargą išleistas pulkininkas leitenantas Vidas Eidukas

2016-05-31
image

Gegužės 23 d. į atsargą išleistas Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Vidas Eidukas. Iškilmingoje išleidimo į atsargą ceremonijoje dalyvavo Mokymo ir doktrinų valdybos vadas pulkininkas Danas Mockūnas, Mokymo ir doktrinų valdybos mokymo vienetų vadai ir štabo viršininkai, Kauno įgulos dalinių vadai, tarnybos draugai.

 

Pulkininkas leitenantas Vidas Eidukas profesinę karo tarnybą pradėjo 1992 m. Panevėžio apskrities komendantūros Valstybinės reikšmės objekto apsaugos Biržų būrio vado pareigose. Po metų tarnybą tęsė Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos 53 bataliono Biržų teritoriniame gynybos štabe, vėliau - Karinių oro pajėgų Antrojoje aviacijos bazėje. 1995 m. buvo perkeltas į Lietuvos kariuomenės Aprūpinimo departamentą, kur vykdė Ginkluotės ir technikos skyriaus vyriausiojo specialisto, vėliau - Ginkluotės ir technikos valdybos viršininko pareigas.

 

1999 m. karininkas buvo paskirtas vadovauti Lietuvos kariuomenės centriniam poligonui, 2005 m. - Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionui.

 

2008 m. plk. ltn. Vidas Eidukas buvo paskirtas į Jungtinio štabo Logistikos valdybos J4 Planavimo skyriaus viršininko pareigas. Nuo 2012 m. vykdė Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos štabo viršininko pareigas.

Karininkas dalyvavo dvejose tarptautinėse misijose, ne kartą buvo skatintas ir apdovanotas vadų padėkomis bei vardinėmis dovanomis, pajėgų ir Krašto apsaugos sistemos medaliais: „Už pavyzdingą tarnybą", „Už nuopelnus", „Už tarptautines operacijas" bei „Už pasižymėjimą".

 

Atsargos karininkas Lietuvos kariuomenėje į atsargą išleidžiamas tada, kai praėjęs pro simbolinius Garbės vartus, atsisuka ir prisistato kaip atsargos karininkas. Išleidimo į atsargą ceremonijoje Garbės vartus suformavo Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos šauliai viršuje sukryžiuodami pakeltus kardus. Išleidžiamas į atsargą karininkas, žengdamas pro simbolinius Garbės vartus, įsilieja į Lietuvos kariuomenės atsargos karininkų gretas, tampa aktyviu krašto apsaugos sistemos ir Lietuvos kariuomenės rėmėju, tradicijų puoselėtoju ir jaunosios karininkų kartos ugdytoju.

Kpt. I. Klenauskienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media