Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė Išlydėta į Ukrainą

2016-05-30
image

Gegužės 27 d. keturi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko ir keturi Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos instruktoriai išlydėti į Ukrainą. Jie organizuos 12 savaičių trukmės Bazinį kario kursą Ukrainos kariuomenės profesinės karo tarnybos kariams. Lietuvos kariai supažindins ukrainiečius su Lietuvos kariuomenės privalomosios pradinės karo tarnybos karių rengimo modeliu. Tikimasi, kad ukrainiečiai perims ir pritaikys Lietuvos patirtį rengiant jų karius.


Mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Aleksiejus Gaiževskis išvykstantiems kariams įteikė Lietuvos valstybės ir istorinę vėliavas ir palinkėjo: ,,Garbingai atstovauti Lietuvos valstybę ir Lietuvos kario vardą, profesionaliai perteikiant savo žinias ir įgūdžius Ukrainos kariams."


Lietuvos instruktoriai į Ukrainą išvyksta pagal šių metų balandžio 18 d. Kijeve Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko ir Ukrainos gynybos ministro armijos generolo Stepano Poltorako (Stepan Poltorak) pasirašytą Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministerijų susitarimą dėl mokymų ir patariamųjų programų vystymo ir įgyvendinimo.


Pagrindinė Mokomojo pulko užduotis - vykdyti Bazinį kario kursą, kurio metu būtų parengti kariai, gebantys atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, jiems būtų suteikta teorinių žinių bei praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę.


Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą.
Lietuvos kariuomenės indėlis į JAV vykdomą Ukrainos kariuomenės rengimo programą yra dalis teikiamos paramos ruošiant Ukrainos karius. Ukrainos kariai yra kviečiami dalyvauti įvairiuose Lietuvoje kariuomenės mokymo įstaigose vykstančiuose kursuose, kartu su kitomis Baltijos valstybėmis Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokymus Baltijos gynybos koledže Tartu, Estijoje.


2014 m. metais dvi Lietuvos instruktorių pamainos Ukrainoje padėjo rengti Ukrainos nacionalinės gvardijos karius, o nuo 2015 m. lapkričio mėnesio Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais pradėjo rengti reguliarios kariuomenės padalinius. Lietuvos kariuomenės paramedikai drauge su amerikiečiais prisidėjo rengiant Ukrainos kariuomenės paramedikus.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media