Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2016 - 05) naujienų archyvas

Žiniasklaidos atstovai kviečiami į tarptautinės išminavimo operacijos „Open Spirit 2016“ svečių dienos renginius
2016-05-24
img

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, kviečiame žiniasklaidos atstovus į jūroje ir krante vyksiančius tarptautinės nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijos „Open Spirit 2016“ (liet. – Atvira Dvasia 2016) svečių dienos renginius.

null
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione apsilankė užsienio valstybių gynybos atašė
2016-05-24
img

Gegužės 24 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione (toliau – JVIB) lankėsi Lietuvai akredituoti užsienio valstybių gynybos atašė. Kovinės inžinerijos citadelė priėmė 22 aukšto laipsnio karininkus, kurie savo šalių yra paskirti kaip karo diplomatijos atstovai mūsų valstybėje. Šiandien mus aplankė svečiai net iš šešiolikos pasaulio valstybių tokių kaip Kinijos, Jungtinių Amerikos valstijų (JAV), Ukrainos, Lenkijos, Estijos, Gudijos ir kitų šalių.

null
Narai-išminuotojai sunaikino šalia Klaipėdos uosto vartų rastą jūrinę miną
2016-05-23
img

Gegužės 20 d. popiet buvo sunaikinta netoli Klaipėdos uosto vartų (apie 1,5 jūrmylės (apie 3 km.)) jūros dugne aptikta nuo II pasaulinio karo laikų likusi Vokiška inkarinė kontaktinė mina. Minos sunaikinimo laikas buvo derintas su Klaipėdos Valstybinio jūrų uosto kapitono tarnyba. Minėtą miną aptiko ir sunaikino Lietuvos Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos narai-išminuotojai.

null
Riterių turnyre Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti pergales skynė kovotojai iš Lietuvos
2016-05-23
img

Savatgalį, „Kauno Hanza dienų“ metu devintąjį kartą įvyko Tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Realiose kovose senoviniais kalavijais sėkmė lydėjo Lietuvos kovotojus.

null
Informacija dėl įvykių eigos
2016-05-20
img

Lietuvos kariuomenė, reaguodama į vadinamo VšĮ „Karių teisių gynimo centro“ vadovo Laimono Jako melagingus pareiškimus, kuriais mesti kaltinimai dėl sunkių nusikalstamų veikų padarymo ir jų slėpimo, norėtų pakartotinai informuoti, kad Lietuvos kariuomenės visuomenei teikiama informacija yra paremta dokumentais bei kitais įrodymais, be to, visos aplinkybės dar kartą bus patikrintos atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose.

null
Baigėsi prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016“
2016-05-20
img

Gegužės 20 d. baigėsi dvi savaites trukusios prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016“ Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.). Daugiau nei 1200 Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos karių treniravosi naikinti šarvuotą techniką ir kitus priešiškų pajėgų taikinius.

null
Per operaciją „Open Spirit 2016“ rastos pirmos jūrinės minos
2016-05-20
img

Nuo gegužės 16 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje nepertraukiamai dirbantys tarptautinės nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo jūroje operacijos „Open Spirit 2016“ dalyviai jūros dugne jau aptiko 3 jūrines minas. Taip pat buvo rasta 1 raketos dalis, 2 jūrinių minų inkarai ir 1 nuskendusio laivo liekanos.

null
Lietuvos kariniai laivai dalyvavo pratybose „Baltic Fortress 2016“
2016-05-20
img

Gegužės 6–13 d. Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivai N42 „Jotvingis“ ir P12 „Dzūkas“ kartu su kitų NATO valstybių kariniais laivais dalyvavo kasmetinėse tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje „Baltic Fortress 2016“ (Baltijos tvirtovė 2016), šiemet vykusiose Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

null
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione vyko atvirų durų diena
2016-05-20
img

Gegužės 19 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Į šventę atvyko daugiau kaip 1200 vaikų su savo mokytojais, auklėtojais ar tėveliais iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigų, taip pat iš Pabradės (Švenčionių r.), Baltosios Vokės (Šalčininkų r.) ir Molėtų.

null
Baigėsi pratybos „Spring Storm 2016“ Estijoje, tarptautinėje aplinkoje įvertinti ir Dragūnų bataliono šauktiniai
2016-05-19
img

Gegužės 18 d. baigėsi vienos didžiausių pratybų Estijoje „Spring Storm 2016“, kuriose Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais iš 10 šalių treniravosi vykdyti bendras karines operacijas. Per pirmą pratybų etapą vyko padalinių integravimo, kuopos ir bataliono lygmens imitacinės pratybos, kurių metu padaliniai treniravosi vykdyti įvairaus masto operacijas. Vėliau kariai dalyvavo brigados dydžio taktiniame žygyje iš vieno Estijos krašto į kitą. Per baigiamąjį pratybų etapą kariai vykdė puolamąsias ir gynybines operacijas. Operacijų rajonas apėmė didesnę dalį Estijos valstybės teritorijos.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media