Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Bazinį kario kursą baigė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai

2016-08-26
image

Rugpjūčio 26 dieną Bazinį kario kursą baigė daugiau kaip 300 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių. Per iškilmingą rikiuotę visiems kursą baigusiems kariams buvo įteikti jo baigimo pažymėjimai. Mokomojo pulko Štabo viršininkas, vykdantis vado funkcijas, mjr. Laimonas Vaškys įteikė padėkos raštus trylikai geriausiai kursą baigusių karių. Sveikindamas kursą baigusius NPPKT karius majoras palinkėjo sėkmingai pritaikyti įgytas žinias ir įgūdžius tolimesnėje tarnyboje, garbingai atstovauti Lietuvos kariams.

 

 NPPK tarnybą savanoriškumo pagrindu jaunuoliai pradėjo liepos 4 dieną. Bazinio kario kurso metu (pirmąsias 8 savaites) kariai buvo mokomi Rikiuotės ir Karinio statutų, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos pradmenų, supažindinami su ginklais ir ryšio priemonėmis.

Pasak vieno iš geriausiai kursą baigusių karių j. eil. Tomo Marcinkevičiaus, pastarosios 8 savaitės buvo vienas didžiausių kada nors įveiktų iššūkių. Pirmomis kurso dienomis atrodė, kad Mokomojo pulko instruktoriai reikalauja per daug ir nepavyks visko suspėti atlikti ar išmokti, tačiau po kurio laiko tapo aišku, kad instruktoriai yra tikri profesionalai ir iš karių reikalauja tiek, kiek reikia.

 

Po Bazinio kario kurso NPPKT kariai tarnybą tęs Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Pagrindinė Mokomojo pulko užduotis - vykdyti Bazinį kario kursą, kad būtų parengti kariai, gebantys atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, kad jiems būtų suteikta teorinių žinių bei praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę.

 

Mokomojo pulko Informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media