Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Vitkaus inžinerijos batalione tarnybą pradeda antroji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida

2016-08-29
image

Rugpjūčio 26 d.  į Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną  Kaune atvyko antroji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida -  beveik 200 karių.

 

Šauktiniai pradėjo tarnybą liepos 4 d. Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Rukloje šie kariai prisiekė Tėvynei ir beveik per du mėnesius baigė Bazinį kario rengimo kursą - buvo supažindinti su pagrindiniais kariams keliamais reikalavimais. Tęsdami tarnybą Juozo Vitkaus inžinerijos batalione,  kariai  toliau bus rengiami kaip karo inžinerijos specialistai. Daugiausia karių tarnaus iš Kauno regiono - net 50, iš Vilniaus regiono - 36, iš Klaipėdos - 35, iš Šiaulių - 30, iš Panevėžio - 28 ir iš Alytaus - 20.

 

Šiandien  šauktiniai kariai   stojo į pirmąją bataliono rikiuotę. Jos  metu bataliono vadas mjr. Ramūnas Jurskis pasveikino atvykusius karius ir palinkėjo kuo geriausios kloties tarnyboje.

 

Šią savaitę NPPKT kariams prasidės Karo inžinieriaus specialisto rengimo kursas. Jie bus supažindinami su kovinės ir bendrosios inžinerijos pagrindais. Pirmosiomis dienomis šauktiniai bus mokomi daugiausiai teorinių dalykų:  kaip atlikti sprogdinimo užduotis, susipažins su sproginimo būdais, koviniais inžineriniais užtaisais, fortifikacinių įtvirtinimų ir maskavimo priemonių panaudojimo būdais mūšio lauke.

 

Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono štabo  viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas št. srž.  Dainius Kalikauskas, tel.  +370 657 70382

 

Autoriaus nuotraukos 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media