Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lenkijos kariai tarė: „Sudie, Lietuva, ir iki!“

2016-08-31
image
Tokiais žodžiais su Lietuva rugpjūčio pabaigoje atsisveikino beveik 140 Lenkijos kariuomenės rotacinių pajėgų Lietuvoje karių. Jie mėnesį  Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone kartu su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariais dalyvavo bendrame koviniame rengime.

 

Išvykdami  Lenkijos kariai pasidžiaugė nuoširdžiu ir šiltu jų pajėgų priėmimu visu laikotarpiu, aukšto lygmens bendru koviniu rengimu ir išsakė viltį vėl sugrįžti į mūsų šalį pratyboms ar dalyvauti mokymuose. Pasak kontingento vadovybės, bendro kovinio rengimo metu įgyta karinė patirtis viršijo jų lūkesčius ir kilstelėjo kuopos profesionalumą į aukštesnį lygmenį.  

 

Lenkijos kariuomenės Sausumos pajėgų 17-osios Mechanizuotosios pėstininkų brigados, 7-ojo kalnų bataliono, 5-os kuopos kariai rotacijos Lietuvoje laikotarpiu pratybose dalyvavo su savo ginkluote ir  keliomis dešimtimis technikos vienetų, iš kurių gausos išsiskyrė šarvuočiai „Rosomak", tapę puikia parama mūšio lauke.

 

Intensyvių pratybų ir mokymų ciklo metu dalyviams netrūko rimtų iššūkių ir išbandymų. Kariai turėjo puikias galimybes pademonstruoti kiekvienos šalies stipriąsias puses, pasisemti patirties ir įgyti naujų žinių.

 

Pirmąsias dvi savaites jungtinės pajėgos, į kurių gretas įsiliejo ir JAV rotacinių pajėgų Lietuvoje atstovai, dalyvavo kombinuotosiose lauko pratybose, susidėjusiose iš lauko taktinių pratybų (situacinio rengimo) ir kovinio šaudymo dalių. 

 

Situacinio rengimo metu sąjungininkai, paeiliui oponuodami vieni kitiems, „pasitikrino" padalinių gebėjimus veikti suplanuotos atakos bei gynybos metu. Šių kovų metu suderinus taktinius veiksmus, ir įsitikinus, kad „kalbama viena kalba", buvo pereita prie šių operacijų vykdymo su koviniais šaudmenimis, manevrą remiant sunkiajai technikai. 

 

Sėkmingas kovinio šaudymo etapas tapo puikia įžanga į kelių dienų bėgyje prasidėjusias tarptautines pratybas „Stiprus husaras", kurių metu Lenkijos kontingento kariai veikė Birutės ulonų bataliono sudėtyje. Demonstruodami puikias karybos žinias, aukštą motyvaciją ir pavyzdinę drausmę, svečiai tapo smogiamąją bataliono jėga ir sunkiai įveikiamu riešutėliu priešiškoms pajėgoms.

 

 

Asmuo ryšiams - Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabo viešųjų ryšių skyriaus viršininkas kpt. Liutauras Mickevičius. Mob. tel. 8 686 80335.

 

 

Birutės bataliono nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media