Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vaidoto batalione – rezervistų išlydėjimo ceremonija

2016-08-29
image
Rugpjūčio 26 d. MPB „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, (Jonavos r.) įvyko atsisveikinimo ceremonija su ten kartotinius rezervo mokymus baigusiais kariais (mokymuose jų dalyvavo daugiau kaip 160).

 

Per atsisveikinimo ceremoniją įteikti mokymų baigimo pažymėjimai visiems parengtojo rezervo kariams. Tiek parengtojo rezervo kariai, tiek ir su jais dirbę profesinės karo tarnybos kariai buvo apdovanoti ne tik kunigaikščio Vaidoto bataliono vado, bet ir brigados „Geležinis Vilkas" vado padėkomis.

 

Rugpjūčio 6-26 d. į kartotinius rezervo mokymus atvykę parengtojo rezervo kariai vėl grįžo į savo kasdienius civilinius gyvenimus. Pirmą mokymų savaitę vyko pasiruošimas ir bendras karinis rengimas, o rugpjūčio 16-26 d. Gaižiūnų poligone (Jonavos r.) vykusiose vertinamosiose lauko taktikos pratybose „Stiprus Husaras 2016" rezervistai kartu su kariais iš Karaliaus Mindaugo husarų, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų, taip pat dalyvaujant karių kuopoms iš Lenkijos ir iš JAV, treniravosi vykdyti NATO 5-ojo straipsnio operacijas - atliko taktinį žygį, gynybą ir puolimą.

 

Kovinis rengimas nėra vienkartinis procesas, užbaigiamas atlikus privalomąją pradinę 9 mėnesių karo tarnybą, todėl pradinės karo tarnybos metu įgytos žinios ir įgūdžiai yra išlaikomi ir tobulinami tarnybos rezerve metu. Į parengtojo rezervo karinius vienetus privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę karo prievolininkai skiriami privaloma tvarka arba jiems pareiškus norą. Rezervo kariai kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus ir būtų šaukiami atlikti užduotis tik ekstremalių situacijų atvejais

 

S5 skyriaus civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistės gr. L. Kavaliauskienės informacija

 

Eil. A. Seliuk nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media