Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės mokykloje – Tėvynės gynėjų žaidynės

2016-09-23
image

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje 2016 m. rugsėjo 23 d. jau ketvirtą kartą vyko Tėvynės gynėjų žaidynės. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, Viešojo saugumo tarnybos vado pavaduotojas plk. Jonas Zautra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Kęstutis Jucevičius, Vadovybės apsaugos departamento direktorius gen. Rymantas Mockevičius, Kauno teritorinės muitinės viršininko pavaduotojas Rimantas Baronas, Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas plk. ltn. Stasys Paldūnas, Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininko pavaduotojas kpt. Dainius Morkūnas, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas atsargos kpt. Vytautas Žymančius, kiti svečiai.


„Valstybės gynyba – ne tik mūsų visų, tačiau ir kiekvieno šalies piliečio teisė ir pareiga. Nepaisant to, ant šalies institucijų, susijusių su šalies saugumu ir gynyba, pečių gula atsakomybė tiek už jų pačių tinkamą pasirengimą, tiek už tarpusavio veiksmų suderinamumą, tiek ir už visuomenės švietimą bei parengimą.


Pasikeitus geopolitinei situacijai Europoje Lietuvos saugumo ir gynybos sistema turi būti neatidėliotinai stiprinama. Tarpusavio bendradarbiavimas ir valstybės institucijų veiksmų suderinamumas šiuo laikotarpiu įgauna itin didelę reikšmę. Tai turime suvokti ir to siekti valstybės labui, ne tik kalbomis, bet ir realiais veiksmais.

 

Kalbant apie visus šiuos svarbius dalykus ir tikslus, neturėtume pamiršti, kad svarbiausi visuose šalies pajėgumuose yra žmonės. Jų motyvacija, moralinės nuostatos ir pasirengimas yra kertiniai dalykai siekiant užsibrėžtų tikslų. Manau, kad šis sporto renginys yra puikus būdas stiprinti ne tik mano paminėtus dalykus, bet ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

 

Man labai džiugu, kad Tėvynės gynėjų sporto žaidynės vyksta jau ketvirtus metus iš eilės ir tapo gražia tradicija.


Savo ruožtu visiems varžybų dalyviams šiandien linkiu gražių įspūdžių, kuo didžiausios sėkmės sporto rungtyse ir tolimesnėje tarnyboje Tėvynės labui.


4-ąsias Lietuvos Tėvynės gynėjų žaidynes skelbiu atidarytas!“, - atidarymo ceremonijos metu kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.


Tėvynės gynėjų žaidynėse varžėsi per 200 karių ir pareigūnų iš Lietuvos kariuomenės, Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Muitinės departamento, Vadovybės apsaugos departamento, Lietuvos šaulių sąjungos. Sportininkai dalyvavo aštuonių sporto šakų varžybose: mažojo futbolo, krepšinio 3x3, šaudymo iš tarnybinio ginklo, dziudo, paplūdimio tinklinio, taikomojo biatlono, šachmatų ir stalo teniso.


Geriausiai žaidynėse sekėsi Policijos departamento – jie užėmė keturių rungčių pirmąsias vietas.


Tautos gynėjų žaidynės ne tarnybos metu suartina įvairias Lietuvos Respublikos vidinį ir išorinį saugumą garantuojančias institucijas.


2009 m. rugsėjo 10-11 d. Vilniuje įvyko pirmosios Lietuvos kariuomenės ir policijos žaidynės. Žaidynėse dalyvavo virš pusantro šimto Lietuvos karių ir policijos pareigūnų. Išplėtus žaidynių dalyvių ratą, 2013 m. įvyko Pirmosios Tėvynės gynėjų sporto žaidynės, kuriose varžėsi Lietuvos kariuomenės, policijos ir kitų statutinių institucijų komandos.

 

 

 

Lietuvos kariuomenės mokyklos informacija

Nuotrauka – št. srž. L. Vizbaras

 


 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media