Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Nemenčinėje oficialiai prasidėjo tarptautinės pratybos „Allied Spirit V

2016-09-29
image
 

Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, Nemenčinėje atidarytos tarptautinės pratybos „Allied Spirit V" (liet. „Sąjungininkų dvasia V"). Rugsėjo 27 d. surengtoje ceremonijoje dalyvavo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" štabas su priskirtais vienetų valdymo elementais, Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų 7-osios mokymo vadavietės ir Portugalijos kariai.

 

„Šios pratybos yra išskirtinės, nes yra naudojama moderni kompiuterinė konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistema JCATS, kuri padeda kariniams vienetams sklandžiai vykdyti operacijas nuotoliniu būdu su sąjungininkais, išsidėsčiusiais skirtinguose operacijų rajonuose. Tai puiki galimybė pasitikrinti, kaip vyksta informacijos dalijimasis tarp Vokietijoje dislokuotų dalinių ir Lietuvoje įkurto brigados nuotolinio štabo‘, - sakė MPB „Žemaitija" vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.

 

MPB ,,Žemaitija‘‘ štabo atliekamas operacijų planavimo bei vadovavimo ir valdymo procedūras stebi iš Vokietijos atvykusi vertintojų stebėtojų grupė.

 

,,Siekiame ne vien stebėti atliekamas procedūras, bet ir pasidalyti savo patirtimi su NATO Aljanso nariais, paruošiant karinius pajėgumus pilno spektro operacijoms taip stiprinant Aljansą bei užtikrinant saugumą pasaulio regionuose. Esame čia, nes tęsiame užsibrėžtų tikslų įgyvendinimą Europoje - stipri kariuomenė, stipri Europa‘, - sakė Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės atstovas pulkininkas leitenantas Michaelis Parsonsas (Michael Parsons), kuris stebėtojų vaidmenį įvardijo kaip vieną iš svarbiausių siekiant pratybų tikslų.

 

Pratybose ,,Allied Spirit V", kurios tuo pačiu metu vyksta ir kariniame poligone Hohenfelse, Vokietijoje, dalyvauja per 150 Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios brigados „Geležinis Vilkas" štabo karių su priskirtais vienetais. Lietuvos karių štabas yra pagrindinis jungtinės NATO brigados sprendimų ir operacijų valdymo bei kontrolės štabas.

Tarptautinės pratybos „Allied Spirit V" vyksta nuo rugsėjo 26 d. iki spalio 13 d., jose iš viso dalyvauja apie 2500 karių iš devynių NATO šalių. Pratybose Nemenčinėje dalyvauja apie 200 karių, kurie sudaro nuotoliniu būdu valdomą MPB „Žemaitija" brigados štabą su priskirtais vienetais.

 

Tai penktosios ,,Allied Spirit V" pratybos, kurias organizuoja Jungtinių Amerikos Valstijų mokymo vadavietė Europoje. Pagrindinis pratybų uždavinys - vieningai treniruoti Europos ir JAV karines pajėgas, siekiant darnaus bendradarbiavimo naudojant įvairias ryšio priemones tarp NATO Aljanso narių, taip pat parengti tarptautinių pajėgų karius vykdyti sausumos operacijas, apimančias gynybos, puolimo ir stabilizavimo veiksmus, taip pat skatinti sąveiką tarp šalių sąjungininkių.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media