Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2016 - 09) naujienų archyvas

Inžinerijos bataliono karininkas stebėjo Vokietijoje organizuotas persikėlimo per vandens kliūtį pratybas
2016-09-16
img
Š. m. rugsėjo 12 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Štabo S3 kovinės inžinerinės paramos karininkas kpt. Simonas Jurgelevičius dalyvavo Vokietijoje Mindeno mieste esančiame kariniame poligone vykusiose persikėlimo per vandens kliūtį pratybose. Kartu su atstovu iš Lietuvos pratybas stebėjo dar apie 100 stebėtojų iš Slovakijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Vokietijos.
null
Karinių oro pajėgų vadas dalyvaus NATO Karinių oro pajėgų vadų susitikime
2016-09-15
img
Rugsėjo 16-18 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas  dalyvaus kasmetiniame du kartus per metus vykstančiame NATO Karinių oro pajėgų vadų susitikime. Renginio metu bus aptariama bendra geopolitinė situacija, Karinių oro pajėgų aktualijos, NATO oro policijos misijos vykdymas, pristatomi planuojami bendri mokymai ir pratybos.
null
Sausumos ir mokymo pajėgų padaliniai treniruojasi planuoti ir organizuoti šalies teritorinę gynybą
2016-09-15
img
Štabų pratybose „Griaustinio griausmas“ Lietuvos teritorijos gynybos subtilybių treniruojasi štabai, suskirstyti pagal karo meto struktūrą. Pėstininkų brigadų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabai treniravosi planuoti ir organizuoti teritorinę gynybą nustatytuose atsakomybės rajonuose.
null
Karinėse jūrų pajėgose išlydėti šauktiniai kariai
2016-09-14
img
Rugsėjo 14 dieną Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale, karinių laivų fone, vyko iškilminga, Karinėse jūrų pajėgose tarnavusių šauktinių karių išlydėjimo ceremonija, kurios metu po 9 mėnesių tarnybos į atsargą buvo išleisti 47 nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos kariai.
null
Į atsargą išleidžiami Karinių jūrų pajėgų šauktiniai
2016-09-13
img

Rugsėjo 14 dieną Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų terminale vyks iškilminga Karinėse jūrų pajėgose tarnavusių šauktinių karių išlydėjimo į atsargą ceremonija. Tarnybą baigia 47 nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos kariai, kurie bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą. Norą įsilieti į profesinės karo tarnybos karių gretas yra pareiškę apie dešimt tarnybą baigiančių Apsaugos kuopos karių.

null
Karinių jūrų pajėgų vadas dalyvavo tarptautinėje Jūrų saugumo ir gynybos konferencijoje
2016-09-13
img
Š. m. rugsėjo 6–8 d. Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Arūnas Mockus dalyvavo Hamburge (Vokietijoje) vykusioje tarptautinėje Jūrų saugumo ir gynybos konferencijoje, kurios metu buvo diskutuojama apie iššūkius saugumui jūros plotmėje.
null
Šiluvos atlaiduose Lietuvos kariuomenės diena
2016-09-13
img

Kasmet Lietuvos kariuomenė renkasi padėkos maldai į Šiluvos švč. Mergelės Marijos atlaidus. Šiais metais kariuomenės diena buvo rugsėjo 13 d.

Šv. Mišias aukojo Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas su kapelionais, grojo Sausumos pajėgų orkestras. Dalyvavo krašto apsaugos ministras, kariuomenės vadas, pajėgų, valdybų, tarnybų ir atskirų dalinių vadai, kariai ir krašto apsaugos sistemos darbuotojai.

null
Kalvarijoje atkurta Krašto apsaugos savanorių pajėgų 110-oji lengvųjų pėstininkų kuopa
2016-09-12
img

Rugsėjo 10 d. per iškilmingą ceremoniją Kalvarijoje atkurta Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 110 lengvųjų pėstininkų kuopa.

null
Lietuvos kariai dalyvauja karinių oro pajėgų pratybose Čekijoje
2016-09-12
img

Rugsėjo 2–17 d. apie 10 Lietuvos karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų ir Karinių oro pajėgų dalyvauja tarptautinėse NATO šalių artimos oro paramos pratybose ,,Ample Strike“ („Platus kirtis“) Čekijoje. Jose kartu su sąjungininkais ir partneriais Lietuvos kariai treniruojasi realiomis sąlygomis veikti ne tik prieš žemės, bet ir oro taikinius.

null
Karo inžinieriai atliks sprogmenų neutralizavimą buvusioje sovietinėje šaudmenų sandėliavimo vietoje Latvijoje
2016-09-12
img

Spalio 7-17 d. Cekule miestelyje Latvijoje 138 karo inžinieriai iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos ir Vengrijos vykdys sprogmenų neutralizavimo darbus. Šiuo metu tai civilinė teritorija, kuri yra nesaugi aplinkiniams.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media