Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Atnaujintą III pakopos kursą baigė pirmieji štabo seržantai

2017-03-31
image

Kovo 31 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje  po penkerių metų pertraukos pagal naujas mokymo programas parengtas ir išleistas Puskarininkių karjeros III pakopos kursas. Keturių savaičių trukmės kursą baigė 14 Lietuvos kariuomenės štabo seržantų.


Kurso baigimo ceremonija vyko Tarpukario istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Kaune, dalyvavo Mokymo ir doktrinų valdybos vadas plk. Danas Mockūnas, Lietuvos kariuomenės mokyklos štabo viršininkas, laikinai vykdantis LKM viršininko funkcijas, plk. ltn. Marius Kugauda, Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Dainius Snarskis, pajėgų ir dalinių vyriausieji puskarininkiai, svečiai.


Puskarininkių karjeros III pakopos tikslas - parengti Lietuvos kariuomenei kvalifikuotus viršilas ir seržantus majorus, gebančius kompetentingai eiti atitinkamo lygmens pareigas.


Kurso metu daugiausia dėmesio skirta lyderio savybėms ugdyti, viešosioms kalboms sakyti, rašto darbams rašyti, vado ir vyriausiojo puskarininkio santykiams gerinti daliniuose. Klausytojai buvo mokomi vadovavimo ir valdymo, lyderystės, karinio administravimo ir teisinio reguliavimo mokomųjų dalykų.


Nuo 2013 m. buvo sustabdytas Puskarininkių karjeros I-III pakopų kursų vykdymas, nes buvo siekiama suvienodinti NATO šalių ir šalių partnerių puskarininkių rengimą. 2013 m. spalio 10 d. NATO šalys ir šalys partnerės (iš viso 13 šalių) patvirtino ir išleido Puskarininkių profesinio karinio švietimo rekomendacijas (angl. Non-Commissioned Officer Professional Military Education, Reference Curriculum). Pagal šias gaires buvo parengtos ir 2013 m. gruodžio 30 d. patvirtintos Puskarininkių karjeros I-III pakopų kursų mokymo reikalavimų specifikacijos. Kitas žingsnis atnaujinant puskarininkių profesinį karinį švietimą buvo kursų organizavimas pagal naujas mokymo programas. Tokiu būdu buvo pereita prie vieningos NATO šalių ir šalių partnerių rekomenduojamos keturių pakopų puskarininkių rengimo sistemos. Mūsų atveju P1-P3 kursai organizuojami Lietuvos kariuomenės mokykloje, P4 kursai - užsienio karinėse mokymo įstaigose (raidė „P" reiškia Puskarininkių karjeros kursą, o skaičius prie jos - pakopą.)


„Šiandien istorinėje vietoje pažymime didelį įvykį. Po penkerių metų pertraukos pagal atnaujintas mokymo programas baigė pirmasis III pakopos kursas. Iš kariuomenės pajėgų į šį kursą atvyko patys geriausi kandidatai. Jūs galite didžiuotis, kad buvote atrinkti. Linkiu, kad būtumėte šiuolaikiniai XXI amžiaus kariai, kad viskas sektųsi tarnyboje puikiai, kad pasiektumėte aukščiausias pareigas. Noriu padėkoti Lietuvos karuomenės mokyklos instruktoriams, parengusiems naują kursą. Sėkmės ir didžiuokitės, kad esate pirmieji", - sakė Mokymo ir doktrinų valdybos vadas plk. Danas Mockūnas.


„Man didelė garbė šiandien sveikinti 14 sėkmingai baigusių šį kursą karių. Pirmoji laida yra jau finišo tiesiojoje. Tai yra aukščiausios prabos puskarininkių kursas Lietuvoje, tai kursas, mokantis teisingai generuoti strategijas, doktrinas. Nors kursas trumpas, tačiau jis labai intensyvus ir reikalaujantis didelių pastangų, aukštos moralės ir profesionalumo. Linkiu jums nesustoti tobulėti, tebūnie šis kursas atspirties taškas tolesniems sprendimams ", - sakė Lietuvos kariuomenės mokyklos štabo viršininkas, laikinai vykdantis LKM viršininko funkcijas, plk. ltn. Marius Kugauda.


Kursą vedė ne tik Lietuvos kariuomenės mokyklos instruktoriai, bet ir daug kviestinių lektorių bei specialistų.


Sėkmingai kursą baigusiems klausytojams Tarpukario istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Kaune, buvo įteikti baigimo pažymėjimai ir ženklai.


Geriausiai kursą baigęs Lietuvos kariuomenės mokyklos vyr. instruktorius št. srž. Mantas Butkus viso kurso vardu padėkojo LKM vadovybei bei instruktoriams už pasiaukojimą ir įteikė Puskarininkių mokyklai atminimo dovaną su dedikacija „Lyderių kalvei nuo lyderių".

 

Lietuvos kariuomenės mokyklos informacja 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media