Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos įstojimo į NATO minėjimas Panevėžyje

2017-03-30
image

Kovo 29 dieną minėjome įstojimo į NATO 13-ąsias metines. Ta proga prie Panevėžio miesto savivaldybės be valstybinės buvo iškelta ir NATO vėliava. Vėliavas vieningai iškėlė Panevėžio įgulos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai ir Šaulių sąjungos Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės šauliai.

 

Husarų batalione, minint įstojimo į NATO dieną, rytinės rikiuotės metu buvo iškelta NATO vėliava, ta proga bataliono kariams bataliono ramovės salėje vyko paskaita-diskusija apie NATO. Ją vedė mjr. Tadas Černiauskas ir mjr. Alminas Sinevičius.

 

Paskaitos metu kariams buvo dėstoma Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) istorija ir tikslai. Pristatomos pagrindinės NATO užduotys ir galimybės. Klausytojams buvo pristatytos visos valstybės įkūrusios NATO ir prisijungusios plėtros metu. Kitas svarbus dalykas - politinis aspektas, - nes visų pirma tai yra politinis Aljansas, todėl būtina susipažinti su esminiu dokumentu - NATO Chartija. Paskaitos metu buvo apžvelgti Chartijos straipsniai, akcentuojant 5 str. svarbą Lietuvai. Vėliau buvo atsakyta į dažniausiai užduodamus klausimus, pavyzdžiui, tai kas gi yra NATO?

 

Taip pat paskaitos metu kariai žiūrėjo filmą „NATO troops in Lithuania - a response to Russian aggression". Didžiuojamės būdami šio Aljanso nariais. Kartu esame stiprūs ir nenugalimi.

 

Silvija Barzdienė, Lietuvos kariuomenės MPB „Geležinis Vilkas"" Karaliaus Mindaugo husarų bataliono Štabo S5 skyriaus specialistė

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media