Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2017 - 03) naujienų archyvas

Brigados generolas Almantas Leika apdovanotas JAV „legiono už nuopelnus medaliu“
2017-03-16
img
Už svarų indėlį plečiant Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų partnerystę, asmenines pastangas stiprinant Lietuvos, JAV ir NATO bendradarbiavimą, 2011-2016 metais vadovavęs Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms, brg. gen. Almantas Leika apdovanotas vienu aukščiausių JAV karinių apdovanojimų – „Legiono už nuopelnus“ medaliu (angl. – Legion of merit).
null
Stiprinamas Vokietijos ir Lietuvos Sausumos pajėgų bendradarbiavimas
2017-03-16
img
„Su 10-osios divizijos vadu aptarėme svarbiausius NATO priešakinio bataliono karinio rengimo, gyvenimo ir kitų rotacijų klausimus. Aiškiai juntamas vokiečių rimtas nusiteikimas stiprinti bendradarbiavimą, susieti rengimo ir gynybos planavimą, keistis patirtimi ir kitaip vystyti tarpusavio partnerystę.“ – po susitikimo kalbėjo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.
null
Oficialiu vizitu Lietuvoje lankysis vyriausiasis Jungtinių Amerikos Valstijų ir NATO pajėgų Europoje vadas generolas Curtisas M. Scaparrotti
2017-03-15
img

Kovo 16 d. Lietuvoje pirmuoju oficialiu vizitu lankysis Jungtinių Amerikos Valstijų generolas Curtisas M. Scaparrotti (Curtis M. Scaparrotti) - JAV pajėgų Europoje vadas ir Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas (angl. Supreme Allied Commander Europe, SACEUR), šias pareigas einantis nuo praėjusių metų gegužės.

null
Karinių oro pajėgų Štabo viršininkas dalyvauja NATO šalių Karinių oro pajėgų vadų simpoziume
2017-03-15
img

Kovo 15-16 d. Karinių oro pajėgų Štabo viršininkas, vykdantis Karinių oro pajėgų vado funkcijas, plk. Devis Martusevičius dalyvauja kasmetiniame NATO šalių Karinių oro pajėgų vadų simpoziume, kuriame kartu su kitais NATO šalių Karinių oro pajėgų vadais aptars sąryšį tarp oro policijos ir oro gynybos vykdymo, taip pat kitus su aviacija ir integruota oro gynyba susijusius klausimus ir iškylančius iššūkius. Tokio pobūdžio simpoziumai vyksta du kartus per metus: pavasarį ir rudenį. Šiais metais pirmą kartą simpoziume dalyvaus ir NATO šalių Karinių oro pajėgų vyriausieji puskarininkiai, kurie diskutuos apie galimus sąlyčio taškus kartu rengiant NATO standartus atitinkančius oro pajėgų puskarininkius ir karius.

null
Atvirose štangos spaudimo varžybose, skirtose Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, susikovė rekordinis sportininkų būrys
2017-03-15
img

Po vienerių metų pertraukos į Kazlų Rūdą sugrįžo atviros štangos spaudimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jėgos sporto varžybos, organizuotos bendradarbiaujant su Kazlų Rūdos sporto centru, šiais metais sulaukė rekordinio dalyvių dėmesio. Ketvirtus metus skaičiuojantis jėgos sporto renginys, vykęs kovo 9 dieną Kazlų Rūdos kultūros centro salėje, sulaukė dalyvių iš visų Lietuvos regionų ir įvairių jėgos struktūrų.

 

null
Gaižiūnų poligone taikinius aižė 50 kalibro kulkos
2017-03-15
img

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vasario 27 d. prasidėjęs, tris savaites trunkantis, M2HB kulkosvaidžio kulkosvaidininko kursas artėja prie finišo. Kurso dalyviai vykdė kovinį šaudymą iš galingų ginklų, sumontuotų ant visureigių ir šarvuočių, į taikinius iki 1000 m. Iki šios dienos gautos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai virto taikliomis papliūpomis, kurias užtikrino efektyvus instruktorių ir komandinis darbas.

null
Komunikacijos ir verbavimo kursas: žinutės ir žodžio galia
2017-03-14
img

Yra posakis, kad kiekvienas karys - savo profesijos populiarintojas ir kiekvienas turėtų žinoti bent kelias sėkmės istorijas. Tai pagrindiniai Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre rengiamo Bazinio komunikacijos ir verbavimo kurso akcentai.

null
Karinės oro pajėgos minėjo 25-ąsias atkūrimo ir 98-ąsias Lietuvos karo aviacijos įkūrimo metines
2017-03-14
img

Kovo 10 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko iškilmingas Karinių oro pajėgų 25-ųjų atkūrimo ir 98-ųjų Lietuvos karo aviacijos įkūrimo metinių minėjimas. Minėjime dalyvavo Karinių oro pajėgų ir Kauno įgulos vienetų vadai, Nacionalinio transplantacijos biuro atstovai, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Oro gynybos batalione atliekantys kariai.

null
Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtame bėgime
2017-03-14
img

Lietuva švenčia net du gimtadienius - vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją. Tai iškilios datos, menančios atgautą laisvę, sunkiai nueitą kelią, kurį įveikėme tik būdami dvasiškai stiprūs, orūs ir vieningi.

null
Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė pirmą kartą bus rengiama Panevėžyje
2017-03-14
img

Pagrindinis Lietuvos kariuomenės metų renginys - Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė - šiemet pirmą kartą bus rengiamas Panevėžyje. Tai sutarė kovo 14 d. Panevėžyje susitikę Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Panevėžio miesto savivaldybės atstovai.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media