Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“ dalyvauja Klaipėdoje vykstančioje Didžiųjų burlaivių regatoje

2017-07-27
image

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos prisideda prie vieno didžiausių šiemet Klaipėdoje vykstančio ir vieno įspūdingiausių buriavimo renginių Baltijos jūroje - Didžiųjų burlaivių regatos 2017 (angl.:„The Tall Ships Regata 2017").

 

Iki šios dienos Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas ,,Kuršis" (M54) buvo paskirtas teisėjų laivu, kuriame įsikūrusi tarptautinės mokomojo buriavimo organizacijos „Sail Training International" teisėjų komanda, taip pat žygio metu atliko regatos komunikacijos funkcijas bei tuo pačiu vykdė karinį praktinį mokymą, tęsė kovinį rengimą bei patruliavimą. Laivas ,,Kuršis"(M54) liepos 23 d. kartu su Didžiųjų burlaivių regata startavo iš Suomijos uosto Turku į Baltijos jūrą Klaipėdos link. Iš viso šių metų regatoje dalyvauja 84 įvairaus dydžio burlaiviai iš devyniolikos pasaulio šalių. Keturi laivai iš šios burlaivių flotilės ateinantys į Klaipėdą yra mokomieji kariniai laivai: „Urania" (Nyderlandai), „Cisne Branco" (Brazilija), „Shabab Oman II" (Omanas) ir „Belle Poule" (Prancūzija). Liepos 26-27 d. pirmieji burlaiviai jau užėjo į Klaipėdos uostą. Planuojama, kad laivai Kruizinių laivų terminalo, Danės upės, Vakarų Baltijos laivų statyklos ir LITECTUS III (Memelio miestas) krantinėse prisišvartuosis iki liepos 29 d. 13.00 val. Pažymėtina, kad šiuometinis burlaivių apsilankymas Klaipėdoje sutampa su kasmet paskutinį liepos savaitgalį vykstančia jūros švente.

 

Rugpjūčio 1 d. 15.00 val. numatomas Didžiųjų burlaivių regatos startas iš Klaipėdos link Ščecino (Lenkija). Regatos startui iš Klaipėdos talkins kitas Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas" (P12), kuriame vienai dienai įsikurs tarptautinės mokomojo buriavimo organizacijos „Sail Training International" teisėjų komanda.

 

Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivai jau ne pirmą kartą talkina Didžiųjų burlaivių regatoms Baltijos jūroje. 2009 m. iš Turku (Suomija) į Klaipėdą didžiųjų burlaivių regatos flotilę lydėjo KJP štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis" (N42). O 2015 m. didžiųjų burlaivių regatos startui iš Klaipėdos talkino KJP patrulinis laivas „Aukštaitis" (P14).

 

Informacija vyr. srž. Audriaus Vitkausko, laivo „Kuršis" įgulos narių ir KJP archyvo nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media