Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujus mokslo metus jau pradėjo Lietuvos karo akademijos pirmakursiai

2017-07-26
image

Liepos 25 d. į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją 2017-2018 mokslo metams priimti jaunuoliai jau pradėjo studijas. Po Priėmimo komisijos posėdžio studijuoti Lietuvos karo akademijoje pakviesti 64 naujokai - 57 vaikinai ir 7 merginos. Iš jų 18 pirmakursių jau yra atlikę ir nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, o 1 - šiuo metu ją dar atlieka.

 

Į Karo akademiją atvykę pirmakursiai pirmąją dieną susitiko su vadovybe, buvo aprūpinti karių uniformomis ir išvyko į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje. Čia pirmakursiai atliks bazinį kariūno kursą ir įgis pagrindinį karinį pasirengimą.

 

Kariūnai Mokomajame pulke mokysis karinės inžinerijos, taktikos, ryšių, topografijos, rikiuotės ir pirmosios medicinos pagalbos pagrindų. Taip pat susipažins su ginklais, įgis teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins tarnybos Lietuvos karo akademijoje metu. Kariūnai, sėkmingai baigę bazinį kariūno kursą, galės tęsti universitetines studijas Lietuvos karo akademijoje.

 

Šiemet Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Tarptautinių santykių universitetinių studijų programą pasirinko daugiausia pirmakursių - 27, Gynybos technologijų vadybos programą - 18, o Nacionalinio saugumo ir gynybos bakalauro universitetinių studijų programą pasirinko 19 pirmakursių.

 

Visiems Lietuvos karo akademijos absolventams, sėkmingai baigusiems studijas ir davusiems karininko priesaiką, suteikiamas pirmasis karininko - leitenanto - laipsnis ir įteikiamas aukštojo mokslo diplomas.

 

Liepos 28 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnams, bus suteiktas pirmasis karininko - leitenanto - laipsnis ir būrio vado kvalifikacija. 45 vaikinai ir 8 merginos prisieks ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės visada ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

 

Tai bus jau 24-oji Lietuvos karo akademijos absolventų laida. Šios laidos 46 absolventai studijavo pagal Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų bakalauro studijų programas ir kartu buvo rengiami pagal karinio rengimo programą. Ją baigę įgijo pėstininkų būrio vado kvalifikaciją.

 

Kontaktinis asmuo: Lina Vaitiekūnaitė, el. paštas: [email protected], tel. (8 5) 210 3526, 8 672 43275

 

Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media