Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Apdovanoti iš tarptautinės misijos ,,Sophia

2017-08-30
image

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje vyko antrosios Laivų apžiūros grupės, grįžtančios iš Europos Sąjungos karinės operacijos Viduržemio jūroje „Sophia", sutikimo ceremonija. Lietuvos karių pamaina, dislokuota Vokietijos kariniame laive FGS „Rhein", operacijos užduotis vykdė nuo birželio mėnesio. Sugrįžusius karius pasveikino ir medalius jiems įteikė Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus.


Glaudus operacijoje dalyvavusių Lietuvos ir Vokietijos karių bendradarbiavimas prisidėjo prie pastangų siekiant užkirsti kelią nelegaliam žmonių gabenimui, taip pat sunaikinti nelegalaus žmonių gabenimo verslo modelį. Karinių jūrų pajėgų vadas džiaugėsi operacijoje dalyvavusių karių profesionalumu, nepriekaištingai atliktomis užduotimis, dėkojo už svarų indėlį vykdant Lietuvos kaip Europos Sąjungos ir NATO valstybės įsipareigojimus.


Antrosios Laivų apžiūros grupės kariai, vadovaujami kpt. ltn. Algimanto Šlyžiaus, per kelių mėnesių trukmės rotaciją prisidėjo sunaikinant neteisėtam migrantų gabenimui skirtas valtis, taip pat gelbstint migrantus, suteikiant jiems medicininę, psichologinę ir kitą pagalbą.


Tarnybą ES operacijoje pabaigusius Lietuvos karius pakeitė Slovakijos karių grupė. Planuojama, kad trečioji Laivų apžiūros grupė į operaciją „Sophia" išvyks 2018 metais.


Lietuva ES operacijoje „Sophia" dalyvauja nuo 2015 metų. Šiuo metu tarnybą operacijoje tęsia du Lietuvos karininkai Italijos karinio laivyno laive „San Giusto" dislokuotoje Pajėgų vadavietėje, dar vienas karininkas tarnauja operacijos „Sophia" vadavietėje Romoje (Italija). Šiemet kelių mėnesių rotacijoms taip pat buvo dislokuotos dvi Laivų apžiūros grupės. Reaguojant į saugumo iššūkius regione ir siekiant prisidėti užtikrinant tarptautinį saugumą bei stabilumą, Lietuva ketina skirti karius dalyvauti ES operacijoje „Sophia" ir 2018-2019 metais.

 

Apie ES operaciją „Sophia"

 

Europos Sąjungos Taryba 2015 m. gegužę nusprendė pradėti ES karinę operaciją „Sophia" (angl. EUNAVFOR MED operation „Sophia"), kuria siekiama suardyti neteisėto žmonių gabenimo ir prekybos žmonėmis Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje verslo modelį. Operacijoje dalyvaujančios pajėgos ne tik vykdo pagrindinę operacijos užduotį, tačiau taip pat rengia Libijos pakrančių apsaugos ir karinio jūrų laivyno pajėgas, prisideda įgyvendinant Jungtinių Tautų ginklų embargą atviroje jūroje prie Libijos krantų, stebi ir renka informaciją siekiant įgyvendinti JT rezoliucijas dėl nelegalaus naftos eksporto iš Libijos užkardymo, keičiasi informacija dėl nelegalaus žmonių gabenimo su valstybių vidaus teisėsaugos institucijomis, FRONTEX ir EUROPOL.

 

Šioje operacijoje dalyvauja 25 ES šalys, kurios skiria karinius laivus, orlaivius ir kitus karinius pajėgumus operacijos užduotims atlikti. Šiuo metu operacijoje dalyvauja šeši laivai ir septyni orlaiviai.

 

Operaciją „Sophia" vykdančios pajėgos jau sulaikė 110 asmenų, įtariamų neteisėtu žmonių gabenimu ir neutralizavo 470 kontrabandininkų laivus. Įgyvendinant JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl ginklų embargo Libijai, buvo įvykdytas 51 draugiškas priartėjimas prie laivų, atlikti 3 laivų patikrinimai, rasti ir konfiskuoti 2 ginklų kontrabandos kroviniai. ES operacijos „Sophia" metu išgelbėta apie 40 tūkst. asmenų jūroje.

 

Lietuvos kariai, dalyvaujantys ES operacijoje, vertinami itin palankiai - pirmoji Laivų apžiūros grupė š. m. gegužę apieškojusi su Libijos vėliava tarptautiniuose vandenyse plaukusį motorinį laivą ,,El Mukthar", konfiskavo kontrabandinių ginklų krovinį, taip pat per 14 valandų trukusią operaciją iš skęstančių karo pabėgėlių laivų išgelbėjo 1100 asmenis.

ES operacijos ,,Sophia" mandatas yra pratęstas ir ją planuojama vykdyti bent iki 2018 m. pabaigos.


Karinių jūrų pajėgų nuotraukos

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media