Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos majorė – karė savanorė

2017-08-31
image

Šiandien Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre baigiasi Skyriaus vado vyr. šaulio kursas, skirtas Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariams. Tai jau 29 kursas kurį organizuoja Mokymo centro ekspertai ir instruktoriai iš Savanorių pajėgų. Kartu su kitais kariais jį sėkmingai baigia ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos majorė Viktorija Mikalauskienė.

 

Karininkė nuo 2012 metų tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305 kuopoje, o savo karjerą Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pradėjo 2000-aisiais. Į kursą Mokymo centre atėjo savo noru, siekdama tobulėti ir užtvirtinti žinias, kurias įgijo per savo tarnybą. Noras išmokti, sužinoti, pasiekti, tobulėti lydi majorę nuolat. Siekdama mokytis ir tobulėti ji ir pasirinko papildomą pomėgį - tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose -, nes žino, kad ginkluotojo konflikto metu ji bus bendrų pajėgų, ginančių Lietuvą nuo agresoriaus, dalimi ir jos pareiga yra tam tinkamai pasiruošti. Siekis tobulėti ir nesustoti matomas tiek pareigūnės tarnyboje pasienyje, tiek Savanorių pajėgose, tiek asmeniname gyvenime, kurio neatsiejama dalis yra sportas. Būtent jis ir padėjo gana lengvai atlikti paskirtas taktines ir fiziškai sunkais užduotis šio kurso metu.

 

„Galvojau kad per aktyviąją kurso fazę bus daugiau nesutarimų, kurie iškyla, kai būni nepailsėjęs, nepavalgęs ir nuolatinėje įtampoje. Tačiau esu labai patenkinta, nes skyrius buvo labai vieningas ir visi padėjo vieni kitiems", - sako mjr. Viktorija Mikalauskienė.

 

Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio - kurso tikslas - parengti skyriaus vadus ir vyr. šaulius, gebančius efektyviai planuoti ir vykdyti pėstininkų skyriaus lygio taktines užduotis. Pagrindinis dėmesys kurse sutelktas skyriaus vado gebėjimui pasiruošti užduočiai, tai yra vykdyti padalinio valdymo procedūras ir efektyviai vadovauti padaliniui operacijos metu.


Pranešimo ir portretinės nuotraukos autorius - vrš. Gintautas Mauricas

 

Kitų nuotraukų autorius - kurso ekspertas vyr. srž. Saulius Venys

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media