Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Europos Sąjungos karinis komitetas Briuselyje aptarė ES saugumo ir gynybos klausimus, išrinko naują komiteto pirmininką

2017-11-08
image

Lapkričio 6-7 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Briuselyje (Belgijoje) dalyvavo antrojoje šių metų Europos Sąjungos karinio komiteto konferencijoje, kur buvo aptariami aktualūs ES saugumo ir gynybos klausimai.

 

Pirmininkaujant ES karinio komiteto pirmininkui generolui Mikhailui Kostarakosui (Mikhail Kostarakos), ES šalių kariuomenių vadai aptarė ES visuotinės saugumo ir gynybos strategijos įgyvendinimą, drauge su NATO karinio komiteto pirmininku generolu Petru Pavelu (Peter Pavel) ir Vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų Europoje vadu generolu Curtisu M. Scaparrotti (Curtis M. Scaparrotti) diskutavo apie ES ir NATO bendradarbiavimą, įskaitant bendradarbiavimą hibridinėse ir elektroninėse srityse.

 

Viena iš konferencijos sesijų buvo skirta aptarti ES karinių operacijų rezultatus ir perspektyvas. Jos metu apžvelgta Bosnijoje ir Hercegovinoje ES tarptautinių ginkluotųjų pajėgų (angl. European Force, EUFOR) vykdoma operacija „Althea“, kovai su nelegalia migracija Viduržemio jūroje skirta operacija „Sophia“ ir kovai su piratavimu Indijos vandenyne skirta operacija „Atalanta“. Dėmesys buvo skirtas ir ES mokymo misijoms Centrinėje Afrikos Respublikoje, Malyje ir Somalyje.

 

Aktyvios diskusijos vyko ir aptariant kovą su terorizmu ir radikalizmo prevenciją. Šioje sesijoje dalyvavo ir ES šalių partnerių – Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Gruzijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Moldovos, Pietų Korėjos, Serbijos ir Tuniso – kariuomenių vadai.

 

Konferencijos pabaigoje vyko naujo ES karinio komiteto pirmininko rinkimai. Balsavimai lėmė, kad kitų metų lapkritį iš generolo Mikhailo Kostarakoso šias pareigas perims dabartinis Italijos kariuomenės vadas generolas Claudio Graziano.

 

***

Europos Sąjungos karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Nuo 2001 metų veikiantis komitetas vadovauja visai ES karinei veiklai, visų pirma bendros saugumo ir gynybos politikos srityje vykdomų karinių misijų ir operacijų planavimui bei vykdymui ir karinių pajėgumų plėtojimui. Be to, teikia rekomendacijas kariniais klausimais ES politiniam ir saugumo komitetui, formuojančiam bendrą užsienio ir saugumo politiką. Į karinio komiteto susitikimus Briuselyje ES kariuomenių vadai renkasi du kartus metuose.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Mindaugas Neimontas

Tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 682 25359, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media